LJ
Weather
-5° | -9°

 

Stavke avtoprevoznikov 1. avgusta ne bo

Predstavniki avtoprevoznikov so delno zadovoljni s predlogi vlade, zato 1. avgusta stavke ne bo. Zahtevajo pa, da vlada svoje predloge dopolni do 17. avgusta, takrat se bodo znova odločili.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Nalagam..
Avtoprevozniki še vedno nezadovoljni
Tovornjak

Zaenkrat stavke ne bo ... (Foto: Reuters)

Kot pravijo avtoprevozniki, za zdaj stavke avtoprevoznikov ne bo, vsaj ne do 17. avgusta, ko pričakujejo dopolnjene vladne predloge. S tem, kar so jim ponudili danes, so namreč delno zadovoljni.

Predstavniki avtoprevoznikov in minister za promet Patrick Vlačič kljub določenemu popuščanju s strani vlade po današnjem sestanku niso dosegli dokončnega dogovora, ki bi odgovoril na zahteve avtoprevoznikov. Glavni sklep srečanja je, da Vlačič v četrtek o sestanku poroča vladi in ugotovi, ali je vlada pripravljena na nadaljnja pogajanja.

Generalni tajnik avtoprevozniške zbornice Emil Milan Pintar je povedal, da so se predstavniki združenja za promet pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) in sekcije za promet pri Obrtni zbornici Slovenije (OZS) kot kaže predhodno uskladili in na današnje srečanje z ministrom Vlačičem po njegovem mnenju prišli s precej zmehčanimi stališči.

Vseeno pa je sestanek na ministrstvu po njegovih besedah pokazal, da so si tri zbornice še vedno enotne v tem, da je ponudba prometnega ministrstva za 10-odstotno znižanje cestnin za tovorna vozila, ki so se s 1. julijem podražile za 40 odstotkov, ter za 20-odstotno znižanje cestnin v nočnem času, premalo.

Pri tem je Pintar zatrdil, da je avtoprevozniška zbornica edina jasno povedala, da takšnega predloga ne bo podpisala, imeli pa so tudi okoli 15 drugih vsebinskih pripomb na besedilo predloga sporazuma, ki je po njegovih besedah v nekaterih delih napisan nekorektno in pomanjkljivo.

Tovornjaki

... morda pa bo po 17. avgustu (Foto: Reuters)

Sklepi sestanka so, da minister Vlačič v četrtek vladi poroča o današnjem srečanju in ugotovi, če se je vlada še naprej pripravljena pogajati o dodatnem znižanju cestnin. V petek naj bi nato avtoprevoznike obvestil o odzivu vlade in jim predstavil novo različico sporazuma, v katerega naj bi vključil vse tiste pripombe avtoprevoznikov, ki se ne nanašajo na cestnine.
Če se bo vlada pripravljena še naprej pogajati o cestninah, pa ima Vlačič do 17. avgusta čas, da pripravi nov predlog sporazuma z novo ponudbo glede znižanja cestnin.

Zadnji sklep sestanka pa je, da se bodo avtoprevozniki v petek sestali z ministrom za finance Francem Križaničem, kjer naj bi še enkrat pregledali vprašanja trošarin, finančne discipline in nekaterih drugih finančnih vidikov. Kot je znano, se je vlada v ponedeljek odločila znižati trošarine na dizelsko gorivo za poslovno porabo na 302 evra za 1000 litrov, kolikor znaša z evropskimi predpisi najnižja dovoljena meja.

Pintar je povedal, da je vprašanje trošarin bolj ali manj urejeno, z izjemo nekaterih tehničnih vprašanj. Bolj boleča sta za avtoprevoznike slaba finančna disciplina in neustrezen nadzor policije nad tujimi prevozniki na slovenskih cestah, kar povzroča nelojalno konkurenco domačim prevoznikom, saj ima to hujše posledice za prevoznike kot cestnina.

 

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 66
Buena Vita 29.07.2009 08:57:19
EMIL MILANA PŠINTARJA POSLUŠITE KAJ JE PEREČE,NITI CESTNINE,NITI POVRAČILA DENARCEV

NEUREJENOST IN NESPOŠTOVANJE NORM

IN KRESALOVA NIMA ČASA ZA UREST ZADEVE,SPLOH PRITI NA SESTANEK,MORA V MALIJI NADGLEDAT LUXUZNO GRADNJO VIKEND -KMETIJE,IN SKORUMPIRANO MATER ČUVAT,,POLICAJEM PA POSKRBET PRAVILA ZA KONTROLO NESPOŠTOVANJ NA CESTI MED PREVOZNIKI TO BABNINCA NIMA ČASA,SO V POPOLNI PREDNOSTIO URŠKINE IN JANŠETOVE GATE
Če je kaj perverzno je to, da te avtoprevozniški tajkuni mislijo, da jim bomo mi državljani plačevali razne stroške, nam pa bo država mesečno dvigovala vinjetei td.!? Motijo se!
Meni je že moteči faktor ro, da ima večina kamionov tisto nalepko 80, na avtocesti pa ves čas prehitevajo eden drugega in s tem posledično dvigujejo varnostni riziko na vseh cestah.
 
gorencdask 29.07.2009 07:36:53
@beby - se ti ne zdi, da so za avte podražili cestnine? Vinjeta bo drugo leto dražja za več kot 70%, kolikor vem.
Kaj potem jokaš?
 
Vsi se sklicujete na "uboge prevoznike". Pozabljate pa, da so le-ti v večini primerov le lastniki osnovnih sredstev - kamionov in spremljevalnega premoženja, zanemarjate pa dejstvo, da imajo najeteza borno plačilo mezdne delavce - šoferje in mehanike, kateri pa so zares ubogi in največkrat izkoriščani.
Kamionski prevozi so prepoceni, in tu ni trohice dvoma. In resnična je ta izjava-"da so avtoprevozniki mali tajkuni"- dodal bi toliko, so veliki tajkuni!
 
Beby - me res zanima, koliko se voziš po naših cestah in kolikon izkušenj imaš s kamijonarji - saj si morda že slišal izrek: "ko je jači - taj tlači". Glede cestnine pa menim, da je bila največja napaka ukinitec cestninskih postaj za vsa vozila in zaprtega sistema. V Italiji in ponekod drugje to funcionira in ni pritožb. Le večjo pretočnost bi morali omogočiti s razširitvami in izboljšanjem elektronskega cestninjenja, kjer bi lahko uvedli večje popuste.
 
vidm da tmate prevec casa da pišete bedarije, valda da je prav da bi bla stavka sej so čist zmesani da podražijo cestnino za kamione za 40%. me zanima kako bi se vi bunili ce bi povečali vinjeto.
 
Kdo koga farba??? Saj že tako ali tako dobijo vrnjen DDV (20% cestnine, nafte itd.). Znižanje se naj raje upošteva kot naknadno povračilo-subvencija stroškov, ne pa da bodo tudi tujci plačevali enako.
Če pa niso zadovoljni, pa naj gredo raje popravljat ceste ki so in jih uničujejo.
Drugi državljani žal nimamo privilegija, da bi lahko izsiljevali državo in uveljavljali ugodnosti v breme vseh ostalih.
 
Očitno so avtoprevozniki tako močni da vsak minister počepne pred njihovim izsiljevanjem.
Saj so se sami odločili za takšen posel, torej morajo sprejeti vse spremenjene pogoje poslovanja.
Drugače pa naj gredo šivati majice v Muro.
A ja, saj Muri pa država ne pomaga (kar pa je druga jama brez dna).
Ali ubogi lastniki enega ali 100 kamionov pričakujejo da jim bom jaz plačeval cestnino in gorivo ?
TOVOR JE POTREBNO SPRAVITI NA ŽELEZNICE.
 
markec-skace 29.07.2009 00:51:02
škoda jest sm bil pa že čist hapy
Več komentarjev