Upanje za oškodovance?
Ljubljana, 25.03.2008, 21:33 | Staša Lozar/M.K./U.Z.
Prvostopenjsko sodišče je celoten posel z Orionom razglasilo za ničen in oškodovanki vrnilo zastavljeno hišo.
Video
Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.
Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Iz 24UR: Oškodovanki vrnili premoženje
Sodnica Lobnikova z ljubljanskega okrožnega sodišča je pogodbe, ki jih je oškodovanka Anamarija Zupan sklenila z Orionom, razglasila za nične in ji vrnila hišo, ki jo je zastavila. Orion mora sedaj Zupanovi v 15 dneh povrniti stroške pravdanja, skupaj z zamudnimi obrestmi. Ker pa ni povsem jasno, koliko denarja sta si Orion in Zupanova izmenjala in koliko si dolgujeta, je sodnica odločila, da začne še eno sojenje. Zahteva tudi finančnega izvedenca.
Anamarija Zupan ne more verjeti, da je hiša spet njena. (Foto: POP TV)
Potem ko je celotni kazenski postopek proti Orionu padel, ker je tožilec Boštjan Penko odstopil od pregona, lahko torej, če je sklepati po tem primeru, oškodovanci pričakujejo ugoden razplet v civilnih tožbah.
Šturma skrbi (ne)delovanje tožilcev
Minister za pravosodje Lovro Šturm se je odzval na navedbe nekaterih medijev v zvezi z (ne)delovanjem skupine državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala in kadrovsko zasedbo skupine.
Na ministrstvu so prepričani, da je učinkovito delo s primerno kadrovsko zasedbo ključnega pomena, saj je skupina pristojna za kazniva dejanja, katerih odkrivanje in pregon zahtevata posebno organiziranost in usposobljenost. Zato so na Vrhovno državno tožilstvo naslovili dopis, v katerem Šturm prosi za uradno pojasnilo in zanikanje navedb v medijih.
Kot je znano, je sredi meseca skupino državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala kot vodja zapustil Harij Furlan, domnevno zaradi sporov z generalno državno tožilko Barbaro Brezigar, kar pa je Furlan odločno zanikal.
Takrat je minister za pravosodje od Brezigarjeve, ki je sicer priznala, da se bodo posledice Furlanovega odhoda pokazale čez čas, dobil zagotovila, da delo posebne skupine tožilcev za pregon organiziranega kriminala "ni okrnjeno", Brezigarjeva pa "uživa vso podporo". Šturm je delo skupine tožilcev za pregon organiziranega kriminala ocenil kot "na splošno dobro".
Še pred Furlanom pa je zaradi zadeve Orion skupino moral zapustiti Boštjan Penko, ki je odstopil od pregona. Takrat ga je njegovo zamenjavo predlagala prav Brezigarjeva, ki je svoj predlog utemeljila, da se je Penko zadeve Orion lotil napačno.
Zgodba: Afera Orion
Pošlji komentar
Povezani članki
Glasuj
4.5
Zadnji komentarji
-
d.d30.03.2008, 07:27
REVČKA ,KAJ TO NAŠE SODIŠČE DELA ? SPOMNIM SE KAKO JE BILA MLADA TA ŽENSKA IN POGLEJTE JO ZDAJ STARA STARKA! ZADEVA PA ŠE NI KONČANA! TA NAŠA SODIŠČA SAMO ZAVLAČUJEJO,HUJŠ SO KOT KUPLERAJ. BLA ,BLA , BLA IN ŠE VEDDNO NIČ OD NAŠIH SODIŠČ ŠE VEDNO SPIJO IN SE BAHAJO. MAT JAZ BI SODIŠČA KAR UKINIL SEJ JE ISTO KOT DA JIH NI
-
ralu26.03.2008, 17:51
A kredo k jo jo je vzela s pripadajočimi obrestmi pa ne bo vrnila?
-
nask26.03.2008, 11:29
Zdej vidimo, kaj nas državni aparat uči, da moramo lagati, goljufati in krasti. Sej goljufi vedno pridejo fajn skoz, čeprav mi ni jasno, da ni pravice za čisto dokazljivo goljufijo. Naslednje pa tudi, nekateri ljudje pa že itak imajo bajno bogastvo, in ga hočejo še večjega in se poslužujejo raznih variant, ko pa gre kaj po zlu, pa vidite kaj se naredi. Mi navadni smrtniki pa sploh ne pridemo zraven, da bi si par kvadratnih metrov stanovanja kupili, kaj šele kej večjega, da pa lahko goljufi goljufajo jim pa vse to omogoča naša zakonodaja....
-
ivan.sbistrica26.03.2008, 07:52
Obstaja razlika med pojmi poslovnost, oderuštvo in kriminal. Samo ločnico je potrebno postaviti - to pa je naloga oblasti v tej državi, ki se naj že enkrat začne ubadati s urejanjem družbenega okolja ( uporabnimi poštenimi zakoni ) in konča z iskanjem rent... - krivice so se dogajale tudi v srednem veku !
-
Martuljek26.03.2008, 00:58
Državno tožilstvo in predvsem Penko sta dobila zelo zelo bolečo klofuto. Ni čudno, da sposobni zapuščajo državno tožilstvo. Že štejem dneve do odstopa Brezigarjeve. S tem bi priznala svojo nesposobnost in rešila vsaj nekaj osebne časti.
-
banny225.03.2008, 23:21
Poznam kmeta,ki je na kmečki zadrugi hotu velik kredit,pa ga ni dubu in je izjavu,da bo šel k orijonu,da tam ni problema za denar.Zame je loj
-
Niko_25.03.2008, 23:17
Zdaj se nekateri tu delate pametne, kako vi take pogodbe ne bi nikoli podpisali. Ampak bi jo. Ker bi vam goljufivi posojilodajalec stvari predstavil v čisto drugi luči kot dejansko piše v drobnem tisku v pogodbi. Pa zraven bi se še nasmihal in vas pomirjal, da je vse v redu. In ko bi ugotovili prevaro, bi bilo že prepozno. Potem bi se morali pravdati in spet bi se pa eni tretji delali pametne, da kako se pa njim to pa že ne bi moglo zgoditi. Edino pravilno, da imamo sodstvo, ki temu stopi na prste. Čestitke tej sodnici za to pogumno odločitev.
-
patton725.03.2008, 23:15
cakajte,penko je po par LETIH "ugotovil", da nic ne more oz da ni upanja,zdja pa tu neki razsodijo,da je vse nicno in da se ji vrne hisa..kdo je tu nor oz kdo je tu nesposoben????
-
DKM25.03.2008, 21:54
banny2 - a, si ti kretenček že kdaj slišal za besedico GOLJUFIJA?
-
banny225.03.2008, 20:11
Vsak je podpisal za kredit in naj bodo tiho.Če pa ljudje ne preberejo pogodbe,so pa sami krivi.













