LJ
Weather
-4° | -12°

 

SCT odgovarja na očitke

Dars zatrjuje, da SCT protipožarnega ometa v šentviškem predoru ni odstranil popolno. SCT pravi, da je v celoti izpolnil zahteve naročnika.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Nalagam..
Iz 24UR: Ne bodo ga odprli

Čeprav je SCT v nedeljo sporočil, da so v galeriji predora Šentvid odstranili ves protipožarni omet in opravili vsa testiranja, je Dars danes sporočili, da SCT protipožarnega ometa ni odstranil popolno, prav tako pa tudi niso opravili vseh testiranj elektro-strojne opreme, kar je bilo predvideno s projektom.

Odpadli omet v predoru Šentvid

Predor Šentvid ostaja zaprt. (Foto: Tomaž Ungar)

Dars je v ponedeljek prejel zaključno poročilo Zavoda za gradbeništvo (Zag) iz katerega je razvidno, da SCT svojega dela še ni opravil v celoti, saj ni končana sanacija delaminiranih mest, še vedno je v stikih prisotna malta, med drugim pa tudi ni bilo opravljeno čiščenje ležiščnih polic in čiščenje kovinskih drenaž. Na Darsu so poudarili, da so izjave izvajalca o popolnem zaključku vseh del in testiranj v rekordnem času zavajajoče.

'SCT je v celoti izpolnil prvotno zahtevo'

Tiskovni predstavniki SCT so se odzvali na očitke. V sporočilu za javnost so zapisali, da so "njihovi delavci v celoti izpolnili prvotno zahtevo naročnika in v desni cevi stare galerije predora Šentvid protipožarni omet odstranili že v nedeljo, 10. avgusta, v levi cevi pa v torek, 12. avgusta". "Do včeraj so izpolnili tudi vse dodatne zahteve naročnika," so zaključili sporočilo.

Rezultati vseh testiranj so bili uspešni, pravijo na SCT. "Očitek s strani Družbe za avtoceste v RS (Dars), da SCT ni opravil vsega naročenega dela, je krivičen, saj so gradbinci izvedli prav vsa prvotno dogovorjena in tudi dodatno naročena dela," so se v SCT odzvali na današnje trditve Darsa.

Nove dodatne zahteve Darsa in Zaga bo SCT opravil v najkrajšem možnem času, pravijo in dodajajo, da so kljub temu prepričani, da "vse strani po nepotrebnem zavlačujejo s ponovnim odprtjem predora".

Ob tem so v družbi SCT "ogorčeni, da naročnik svojo neaktivnost pri pripravi potrebne dokumentacije poskuša prikriti s tem, da nam naroča opravila tudi na tistih zadevah, na katerih pri predhodnih ogledih ni imel pripomb".

Spomnimo

Dars je avtocestni odsek Šentvid – Koseze, del katerega je tudi najdražji predor v zgodovini Slovenije, odprl 1. julija, še isti dan zvečer pa so morali cev, ki vodi proti Gorenjski, spet zapreti. Odpadel je protipožarni omet. Predor so nato še enkrat zaprli, tokrat za več dni, odstranili naj bi vsa potencialno nevarna mesta. Vendar so predor morali zapreti še dvakrat, nazadnje v začetku avgusta, ko je protipožarni omet padel na avtomobil nemškega turista.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 43
Tonček Balonček 20.08.2008 16:30:17
Kdor še bnikoli ni bil v galeriji, pač ne ve. Tam je neka galerija, vmes je bilo nekja časa teniško igrišče. zdaj pa zam kraljiuje telovadnica Šentviške gimnazije. Kdor ne ve zgodovine, pač ne more o tem govoreiti, razen mogoče manje,kranjc, sicer gre pa za splet "nesrečnih okoliščin", po vrhu vozi še vlak, dobesedno! Žerjav sploh nima pojma, zakaj gre prei vsem skupaj, pač nek aparatčik za na TV!
Odkar ni več Voduška, sploh nismo več deležni soočanja resnic, a ni škoda, pa tako uravnoteženo je b ilo! Pride in mine, kot vse! Molimo!
Marko Komes 19.08.2008 23:31:15
minnaema

1. Uporabljaj SLO besde, da jih vsi razumemo (egal...), saj vem, da si brihta ampak se ni treba zaradi tega ven metat.
2. Veliko ljudi v vladi in darsu je vedelo za to "šlamastiko" z ometom, pa so ga vseeno odprli in dali v uporabo, pa ne glede na njegovo zgodovino in starost galerije.
3. Predvsem pa je g. Zidar moral vedeti za to strašno napako z ometom, kateri odpada in ni nič storil še slikat se je prišel na otvoritev.
4. Bodi srečna, da nisi bila TI na tam mestu kot so bili TURISTI oz bila kakšna mamica z otročkom v kakem slabšem avtu in ne v avtu višjega cenovnega razreda.
5. G. Zidar se pa upa še nastopati v javnosti in se celo guncati in delati norca iz poštenih državljanov ki služimo na pošten način z podpovprečno plačo v SLO.
6. Kot dober gospodar in izvajalec bi predno kaj da v uporabo to prej testiral (omet, dvigalo,....).
Npr.; Kot dober kuhar, kar skuha vedno prej proba predno odnese stražba gostom na mizo.
7. Verjetno pa si v dovrih odnosih z zgoraj navedenim, zato te razumem, da si malo zaslepljena.....
jezek_puha_puha 19.08.2008 20:03:19
mja če bi povzev od vaju, pa sam neki dodav: ime verjetno prihaja iz tega, da ima več okvirjev, v tem primeru so vidni na stropu, okvirje imajo tudi slike, več slik pa se imenuje galerija, tuki gre pač za več okvirjev... njena oblika je verjetno sestavljena tako da zdrži nad sabo železnico, cesto, stavbe, ni grajena kot so predori, polkrožno, ker nad njo ni niti takšne velike mase, kot tudi ne takšnega velikega hriba
jezek_puha_puha 19.08.2008 18:38:29
oki, hvala za razlago, ja sem že pogooglav pa ni nič kaj pametnega našl,
no tkole...
galerija je kot neki most ,pod katero oz.skozi katero gre cesta, zgoraj pa poteka zeleznica v tem konkretnem primeru,lahko pa bi bila tudi zemljina,tako kot je na Gorenjskem pri Vrbi.Nic posebnega betonski okvir (stene in plosca)
410448: poisci na googlu, ta dela dobr. Drugace imamo galerije tudi po hisah, vse kar je dvignjeno je lahko galerija, po mojem. Tu gre za staro (ze dolgo casa tam) galerijo in jaz si razlagam, da gre za neke vrste most, ki drzi celoten hrib oz. tisto nekaj kar je nad njo. Mogoce se motim, ker sem na pamet povedu, kakor si razlagam.
jezek_puha_puha 19.08.2008 18:21:55
torej še vedno ne vem razlike med galerijo in predorom, verjetno tt vi nimate pojma...
 
minnaema@yahoo.com 19.08.2008 18:16:07
marko TITO in vam egalitarni -kaj pišete neumnosti in insinuacije.
Zberite se, ko želite kaj napisati "naj to ima glavo in rep pa ne pozabite na spoštovanje" !
Tonček Balonček 19.08.2008 17:52:52
gerrard08, ti ne razumeš. Kar je narobe na Onkologiji, Pediatriji, šentviškem predoru in še kje, je kriv zidar, kar je pa v redu (bolj maloje tega) so pa zaslužni na ministrstvih za promet in zdravje, zato jim vklikajmo: le tako naprej, špe en mandat, bolje dva ali tri, takrat verjetno Zidarja ne bo več ai pa v upokojenec! Bravo Žerjav, bravo Kuković, tako se dela!!
ma kaj so zmešani al kaj...kaj mislijo nehat s tem!!!!! pa sej neso za nobeno rabo..ne SCT ne DARS...plače majo take da joj, pa logično ne znajo razmišlat in enega izi dela opravt tako da bo prov!¨!!!!
Več komentarjev