Golf

Mahan zaustavil McIlroya

Marana, 27. 02. 2012 09.46 |

V finalu svetovnega prvenstva v match playu je Hunter Mahan zaustavil zmagoviti pohod Roryja McIlroya. Če bi namreč zmagal golfist iz Severne Irske, bi se povzpel na vrh svetovne jakostne lestvice.

Hunter Mahan si je zmago v odločilnem dvoboju v veliki meri zagotovil z odličnim uvodom, saj je na petih luknjah dosegel kar štiri brdije. McIlroy je na zadnjih devetih luknjah nato stopnjeval nivo svoje igre, na 11. luknji s čipom dosegel celo eagla, toda na koncu je bilo vse skupaj vendarle premalo za preobrat.

Hunter Mahan je tako osvojil svojo drugo lovoriko na tem prestižnem tekmovanju in postal prvi Američan po letu 2008, ki je osvojil to prvenstvo. Takrat je postal prvak Tiger Woods, ki pa letos ni prišel dlje od druge kroga.