Protestna nota zaradi Googla
Ameriški State Department bo Kitajski poslal uradno protestno noto zaradi številnih hekerskih napadov na internetni spletni brskalnik Google.
Predstavnik ameriškega zunanjega ministrstva je povedal, da bodo ZDA zahtevale manifestacijo Kitajske. ''Kitajski vladi v Pekingu bomo poslali uradno noto na to temo, s katero bomo izrazili zaskrbljenost in zahtevali informacije in obrazložitev tega, kar se je zgodilo, kot tudi nadaljnih ukrepov, ki jih nameravajo sprejeti.''
Google je google.cn zagnal leta 2006, vendar je na zahtevo kitajske vlade nekatere rezultate iskanja cenzuriral, med njimi tudi tibetansko neodvisnost in protest na trgu Tiananmen leta 1989.
Google je ta teden namreč zagrozil, da se bo umaknil iz Kitajske zaradi hekerskih napadov in cenzure v tej državi, medtem ko Kitajska nastalo situacijo že poskuša ublažiti.
Predstavnica kitajskega zunanjega ministrstva Jiang Yu je sporočila, da je internet na Kitajskem ''dostopen vsem'', ter da so tuje internetne strani dobrodošle, ''če se ravnajo po njihovih zakonih''.
(Foto: Google)
Spomnimo, da je Google v torek sporočil, da ne želi več cenzurirati kitajskega brskalnika google.cn. Družba je sporočila, da se bo pogovorila z vlado, s katero bi se dogovorili o nefiltriranem brskalniku, vendar do kakršnih koli sprememb še ni prišlo.
Povezani članki
Glasuj
Ce Kitajska zeli cenzurirati dolocene podatke ima svojo integriteto in vso pravico. To je njihova ljudska republika in ne ameriska ali kogarkoli drugega. Kdor ima opravka s kitajci ali zeli poslovati na kitajskem naj tudi spostuje njihove zakone in pravila.

















