Zaradi razmer v Grčiji in očitkov, da je za vse kriva Nemčija, so aktivisti na Twitterju sprožili kampanjo, s katero pozivajo k bojkotu nemških izdelkov. Mogoče ste te dni na Twitterju zasledili oznako #BoycottGermany. Prvič se je pojavila minuli konec tedna, širiti pa se je začela v ponedeljek. Kot poroča BBC, je bila od takrat uporabljena že več kot 30.000-krat, večinoma pa jo širijo levičarska in anrhistična gibanja.
Ta pozivajo ljudi, da naj dajo Nemčiji jasno vedeti, da ne bodo popuščali njenim ustrahovanjem. Ne kupujte izdelkov, ki so bili narejeni v Nemčiji. Ne kupujte izdelkov, ki imajo bar kodo, ki se začne s številkami od 401 do 440. A BBC opozarja, da ni nujno, da so izdelki s temi oznakami res narejeni v Nemčiji. Ta del kode se namreč nanaša na lokacijo podjetja in ne na kraj izdelave. Zato se lahko kaj hitro zgodi, da je bil izdelek z bar kodo, ki se začne s 401, narejen v Franciji ali Veliki Britaniji, lahko pa celo v Grčiji.
my proposal: Germany now morally obliged to repay Nazi debt canceled in 1953. With interest. We must #BoycottGermany until they do.
— David Graeber (@davidgraeber) July 13, 2015
Najpogosteje k bojkotu nemških izdelkov poziva ameriški anarhist, aktivist in profesor antropologije David Graeber, ki je v svojem pozivu spomnil na odpis dolgov Nemčiji po 2. svetovni vojni in na njeno sedanjo držo, ko z vsemi močmi pritiska in v kot stiska grško ljudstvo.
Bezieht sich die griechische Forderung des #BoycottGermany eigentlich auch auf deutsche Hilfsgelder? Nein? Na, dann ist ja gut.
— ThomasWalde (@ThomasWalde) July 14, 2015
Nemški novinar Thomas Walde je izkoristil svoj sarkazem in z oznako #BoycottGermany tvitnil: "Ali zahteva po bojkotu Nemčije vključuje tudi grške prošnje za pomoč?"
KOMENTARJI (340)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.