'Gospod Google' v vesolju
Washington, 12.06.2008, 13:15 | D.L.
Soustanovitelj spletnega giganta Google Sergey Brin si je za pet milijonov dolarjev zagotovil mesto na poletu v vesolje.
Sergey Brin bo poletel v vesolje. (Foto: Reuters)
Sergey Brin je na petem mestu Forbesove lestvice najbogatejših Zemljanov.
Za pet milijonov dolarjev si je soustanovitelj Googla zagotovil obisk vesolja. Tja naj bi poletel na krovu ruskega vesoljskega plovila Sojuz, kdaj naj bi se to zgodilo in kakšna bo končna cena potovanja, pa za zdaj ostaja neznanka.
Sergey Brin je sedež na Sojuzu rezerviral preko agencije Space Adventures, ki prva na svetu ponuja zasebne polete v vesolje. Tja so odpeljali že pet navadnih, a izjemno bogatih smrtnikov. Naslednji vesoljski potnik bo Richard Garriot. Sin astronavta je, zato da bi lahko stopal po očetovih stopinjah, odštel 35 milijonov dolarjev.
Soustanovitelj Googla bo v vesolje poletel na krovu ruskega Sojuza. (Foto: Reuters)
Omenjena agencija tudi napoveduje, da bo čez tri leta pripravila prvi zasebni vesoljski polet na Mednarodno vesoljsko postajo. Oba sedeža sta še vedno na voljo.
Zgodba: Vesolje
Pošlji komentar
Povezani članki
Glasuj











