LJ
Weather
20° | 13°

 

Za nepremičninami tonejo tudi najemnine! Ali občutite padce?

Najemnine stanovanj v Ljubljani so se po intenzivni rasti leta 2008 v preteklem letu močno znižale. Morda je to dobra priložnost za izpogajanje ugodnejše najemnine ...

Cene nepremičnin padajo

Najemnine so se v letu 2009 občutno znižale. (Foto: iStockphoto)

Medtem ko se zaradi velikih gradbenih podjetij in njihovih bank cene novogradenj kar nočejo občutneje znižati, pa se je po zaslugi manjše prodaje v našem glavnem mestu v letu 2009 povečala ponudba najemniških stanovanj. Konec decembra 2009 je povprečna oglaševana najemnina za stanovanje v Ljubljani znašala 725 evrov mesečno, kar je najnižja vrednost po juniju 2007. Presenetljivo pa se po podatkih nepremičninskih agencij število najemnikov bistveno ne povečuje, kar je lahko dober argument, da si najemnik izbori ugodnejšo najemnino.

Pred padajočimi cenami nepremičnin je tako očitno veliko prodajalcev nepremičnin iskalo začasno zatočišče v oddajanju nepremičnin v najem. Kako lahko najemnik to dejstvo izkoristi sebi v prid? Za koliko so padle cene najemnin v letu 2009 ter kateri so bili razlogi za njihov padec? Kaj lahko pričakujemo v prihodnje? Odgovore na zgornja vprašanja lahko preberete v prispevku Najemnine stanovanj v Ljubljani so končno padle!
 

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 62
DO ZDAJ SE NISEM VIDEL , DA BI SE KAJ ZNIŽALO,HM......PRODALO PA ŠE MANJ.NE VEM KDO KOGA TLE FARBA,HAHAHHAH........
Buena Vita 20.01.2010 07:22:33
ali pa rdeče v vijolčne--dodamo samo malo žutokljunaste barve
Buena Vita 20.01.2010 07:20:36
strumfetka


jah boga punčka;;,kaj ti je kdu reku da to svoje stanovanje nemoreš oddati za dest tisočakov na mesec,,,,SEVEDA LAHKOOOOOO,sama postavljaš ceno,,FREE MARKET

PRIDEJO BOGATI SULTANI --
Prekvalifikacija Ekonomistov v Frizerke je nujen ne pa zadosten pogoj za konec propada države...
Prekvalifikacija ekonomistov v zidarje je nujen ne pa zadosten pogoj za oživitev Gospodarstva...
 
Zanimive laži o znižanju najemnin
 
strumfetka - potem ga pa prodaj ! več ko vas bo rinlo na trg, cenejši boste - kar na trg z njim - ali ga pa imaš zato, da ga bodo imeli tvoji otroci, vmes ti pa ne propada in počasi boš dobila denar nazaj ??? NE BAŠI TU GOR NO !!! sej znamo računat !
19slovenija91 18.01.2010 02:05:19
ne grem u ljubljano tud če mi plačate!!
Štrumfetka v svoji kalkulaciji si zanemarila rast oz. padec vrednosti nepremičnine. Če si denar vložil v nepremičnino pred desetimi leti, se je vrednost nepremičnine do danes verjetno podvojila... Izračun ni tako preprost. Če pa je kdo investiral v nepremičnino tik pred pokom balona potem ga pa danes močno boli glava.
 
strumfetka 17.01.2010 21:01:09
Nakup in oddaja stanovanja niti slučajno ni rentabilno dejanje, marveč čisti minus. In kdor je to storil, ga hudo boli glava. Poglejmo v številkah. 100.000 eur vredno stanovanje lahko oddaš za max. 400/mesec=4800 eur/leto. Odštejmo stroške rezervnega sklada 25 eur x 12 mesec=300 eur. V najboljšem primeru ostane 4500 eur. Odštejmo še davek in ostane 3600 eur, ki gredo v dohodnino. Ostane cca. 3000 eur/leto.
Druga opcija. 100.000 eur vežemo v banki za dobo 10 let. Izpogajamo si lahko letno obrestno mero do 5%/leto. Z obrestno obrestnim računom imamo, BREZ GLAVOBOLA Z NAJEMNIKI, v 10 letih na svojem računu cca 170.000 eur. KJE JE TORAJ KALKULACIJA?
Več komentarjev