LJ
Weather
-5° | -9°

 

Predsednik Toyote se je opravičil

Toyota naj bi za težave s pedalom za plin, ki se lahko zatakne in povzroči neželeno pospeševanje, vedela že leta 2007. Avtomobilski gigant je medtem zanikal navedbe o odpoklicu 270.000 priusov.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Nalagam..
Iz 24UR: Težave se vrstijo

Japonski avtomobilski proizvajalec Toyota je za težave s pedalom za plin, ki se lahko zatakne in povzroči nezaželeno pospeševanje, vedel že leta 2007, poroča časnik Finacial Times (FT) Deutschland, ki se sklicuje na dobro obveščene vire.

Toyota prius

(Foto: Reuters)

Opravljeni testi leta 2007 so jasno pokazali, da se lahko pedal za plin zatakne. V mesecih testiranj se je namreč v modelu auris pedal zataknil večkrat, problem pa naj bi se pojavljal predvsem v zimskih mesecih zaradi učinka kondenzacije, kažejo dokumenti, ki jih je dobil časnik.

Toyota je teste opravila na treh modelih, o rezultatih pa so bili vodilni v japonskem proizvajalcu seznanjeni večkrat, poroča FT Deutschland. Podobne navedbe so se pojavile tudi v nemškem tedniku Wirtschaftswoche.

Priusov niso odpoklicali

Toyota pa je zanikala navedbe japonskega časnika Nikkei, da naj bi kmalu objavila odpoklic 270.000 priusov na Japonskem in v ZDA. "Vodstvo se ni odločilo o ničemer takem. /.../ Trenutno pregledujemo posamezne primere," so pojasnili v družbi.

Na Toyoto se je v tem tednu v ZDA in na Japonskem vsul plaz več kot 100 pritožb zaradi težav z zavorami pri lani uvedeni novi generaciji modela prius. Prodajo Toyote so v ZDA in drugje po svetu pred tem prizadeli že obsežni odpoklici vozil nekaterih njenih najbolje prodajanih modelov, ki jim botrujejo težave s pedali za plin. Skupno odpoklici zadevajo kar osem milijonov vozil.

Opravičilo izvršnega direktorja

Akio Toyoda

(Foto: Reuters)

Predsednik in izvršni direktor družbe Akio Toyoda se je medtem opravičil za množičen odpoklic avtomobilov. Po njegovih besedah se še odločajo, kako naj se lotijo popravila težav z zavorami v priljubljenem hibridu prius.

Obljubil je, da bodo skušali dvigniti raven kakovosti, ob tem pa napovedal sestavo posebnega komiteja, ki mu bo predsedoval sam.

Komite naj bi revidiral notranje preglede, se ukvarjal s pritožbami strank in se sestajal z zunanjimi sodelavci, ki bi družbi pomagali iskati rešitve za vse slabšo kakovost vozil.

“Opravičujem se za vse skrbi. Mnogi se namreč sprašujejo, ali je z njihovimi avtomobili vse v redu,” je dejal v japonščini. “Vendar verjemite, da vedno postavljamo stranko na prvo mesto.”

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 23
damirg@email.si 08.02.2010 15:41:34
tapravi, takemu cliotu pokajo motorne glave, če malo preveč pritisneš na gas.
damirg@email.si 08.02.2010 15:40:24
toliko o japonski kvaliteti...
 
To je vse skup en larifari...posplosevanje...recimo, da se nakj zatika tut v Sloveniji.
zakajze
06.02.2010, 15:04
0

Toyote pa Renaulte ipd. hvalijo samo tisti, ki si ne morejo kupiti poštene švabske robe.
CLIO JE ZAKON MAŠINA 1.2 PREVOŽENIH 250.000KM DELA KOT URA.BOMO VIDLI ČEZ MES DNI KO BOM KUPU GOLFA 1.9TDI (105KS)LETNIK:2006KAKO BO DELALA NEMŠKA TEHNOLOGIJA.
 
V navezavi na popolno prevlado kitajske pa še to: ko bodo dominirali avto industrijo bodo resnično najmočnejši in nepremagljivi, kajti ta industrija je glavni motor vseh sodobnih gospodarstev.

in zakaj gonja proti najboljšim proizvajalcem zato, ker veliko stvari, ki sem jih v zadnjem času prebral na 24ur.com v zvezi s težavami toyote ne držijo.Stem mislim na posntek nesreče v ameriki, ko je cela družina umrla v lexusu (Toyota) in je bil objavljen na tem portalu.
Ni nujno da je bil za to nesrečo kriv proizvajalec marveč obstaja možnost, da je krida na strani podjetja pri katerem si je moški sposodil avto.Dolžnost rednih servisev za avte je na strani lastnikov in ne proizvajalcev

24 ur: priporočam vam da si več preberete na strani toyota, kjer je vse glde trenutnih toyotinih težav jasno obrazloženo in slikovno prikazano.Najprej to preberite ne pa da širite dezinformacije in strašite ljudi!

Kar se pa tiče težav razvite avtoindustrije si je pa veliko za nastale probleme kriva sama. Zaradi cenejše delavne sile namreč selijo proizvodnjo drugam.Zakaj npr. opla coro delajo v španijinamesto v nemčiji.Oni naj delajo seatene pa ople.V tem je problem.Tako je toyota delala corolo verso v turčiji,Toyoto yarisa delajo v franciji, Kia dela model ceed na slovaškem, vw dela model Tourana na slovaškem itd.Moje pravilo: če kupm toyoto bi morala biti delana na japonskem, renault v Franciji, VW V Nemčiji, Seat v Španiji itd..

če pa bi rad npr.VW pomagal slovakom pa naj plača slovaka toliko kot nemca in toyota turke, francoze, itd tako kot japonce, pa se bodo potem tudi bolj drudili da bodo stvar naredili kvalitetno, mar ne?

Dejstvo je nareč da vsi prozvajalci iščejo cenejšo delavno silo.Avto je narejen z manj vloženimi sredstvi, za kupca pa zaradi tega cena ni nič nižja.VW touran za kupca stane enako neglde na to ali je izdelan v Nemčiji ali na Slovaškem.In to delajo vsi avtomobilski proizvajalci, da se razumemo, ne samo VW,Toyota in Opel.

To zadnje dejstvo je srž celotnega problema.
 
Vsem tistim, ki kritizirate toyoto in nasploh japonsko avto industrijo:

A mercedes benz, renault, VW in ostali niso imeli nikoli napake?

Ta zatrjevanja da so samo npr. nemški avti zakon ali O.K. je nesmisel.Po mojem dejstvo ostaja, da imajo vsi prozvajalci v razvitem svetu kar visoke standarde kakovosti, bolj me skrbi, ko bodo na razvita tržišča prispeli vprašljivi kitajski avtomobili.

Morda pa bi se bilo tudi vredno vprašati ali nima vsa ta gonja proti kvalitetnim avtomobilskim znamkam enega skupnega cilja: omogočiti kitajski preboj njihovih avtov v razviti svet in jim s tem omogočiti popolno prevlado.
 
moja lada pa gre ko urca..to je stroj...ha ha ha
 
Toyote pa Renaulte ipd. hvalijo samo tisti, ki si ne morejo kupiti poštene švabske robe :P

Raje šraufam švaba (čeprav; tok tok; ga ne), ko pa vozim francoza (ki sem ga btw že vozil in seveda na veliko šraufal). Zdaj je pa mir.
 
Najboljši so vedno na udaru.
 
tom.tom se v popolnosti strinjam s teboj jast vozim Renaulte že 16 let najprej cliota 5 let sedaj imam pa Megana že 11 let pa nobenih problemov in letos načrtujem nakup novega Megana pa mi še na misel ne pride da bi kupoval kaka italjanska češka ali pa kaka korejska sranja.Renault je zakon!!
Več komentarjev