LJ
Weather
25° | 12°

 

Zažgal hrvaško zastavo

21-letni Slovenec je v avtokampu v Umagu zažgal hrvaško zastavo. Grozi mu zaporna kazen do treh let.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Hrvaški policisti so v soboto kazensko ovadili 21-letnega slovenskega državljana, ki je v avtokampu v Umagu zažgal hrvaško zastavo. Za takšno dejanje mu grozi zaporna kazen od treh mesecev do treh let.

Hrvaška zastava

(Foto: Reuters)

21-letni Slovenec je hrvaško zastavo zažgal v noči s srede na četrtek v avtokampu Kanegra v Umagu. Zastava je zgorela, o čemer so občani obvestili policijo. Ta ga je v soboto ponoči aretirala, popoldne pa izpustila na prostost.

Po hrvaškem kazenskem zakoniku je za javno posmehovanje, omalovaževanje ali prezir do Republike Hrvaške, njene zastave, grba ali himne predpisana zaporna kazen od treh mesecev do treh let.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo: