Posnetek prikazuje angleški policijski avtomobil, ki je na območju, kjer je omejitev hitrosti 30 milj na uro (okrog 50 kilometrov na uro), vozil s hitrostjo 90 milj na uro, kar je približno 145 kilometrov na uro. Ob tem ni imel prižgane ne sirene ne opozorilnih luči.
V tem trenutku pa je na cesto stopila 16-letna Hayley Adamson. Ob trčenju je zletela več metrov naprej in obležala mrtva.
Posnetek kamere službenega avtomobila, ki ga je vozil policist John Dougal, sicer kvalificiran in izkušen voznik, so uporabili tudi na zaslišanju, kjer je bil Dougal spoznan za krivega povzročitve smrti zaradi prehitre vožnje. V svoj zagovor je sicer dejal, da je poskušal zavirati in preusmeriti vozilo, vendar se je vse skupaj zgodilo prehitro, da bi se lahko pravočasno odzval.
Tako hitro naj bi vozil zato, ker je, kot je pojasnil, lovil osumljenca v meganu, ki je vozil več kot 150 kilometrov na uro. Zato naj tudi ne bi prižgal opozorilne sirene in luči, saj ni hotel, da bi ga ta opazil.
Tožilec Andrew Dallas je ob tem dejal, da je "šlo v vsakem primeru za nevarno vožnjo, ne glede na to, ali je vozil civilist ali policist ali kdor koli drug. Dejstvo, da ni uporabil sirene in luči, pa je nevarnost še povečalo.“
Porota je enoglasno razsodila, da je Douglas kriv povzročitve smrti. Medtem ko ta ob razglasitvi sodbe ni niti trenil, je družina pokojne Hayley odobravajoče vzklikala.
Douglasa zdaj čaka zaporna kazen.
KOMENTARJI (118)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.