Policista je strah maščevanja družine pokojnega, odvetnica Beriševih Marjetica Nosan, ki je vložila obtožbo, pa je od senata zahtevala identifikacijo obtoženega. V tem delu obravnave je zato senat javnost izključil. Bobera danes ni želel odgovarjati na vprašanja, povedal je le, da je bil prepričan, da je Beriša v roki držal pištolo in ne mobilnega aparata.
Ker je bil Bobera v smrtnem strahu, je proti Beriši izstrelil dva strela, usoden pa je bil naboj v ledvenem delu. Sodni senat je obravnavo, ki se bo nadaljevala z zaslišanjem prič, preložil za nedoločen čas. Obravnavo je sicer spremljalo tudi večje število policistov in kriminalistov v civilu zaradi morebitnega maščevanja svojcev pokojnega Beriše.

Na Okrožnem državnem tožilstvu v Celju so se oktobra 2004 po končani preiskavi zoper Mateja Bobero, policista Policijske uprave Celje, odločili, da bodo odstopili od kazenskega pregona. Bobera je bil osumljen, da je Naserja Berišo hudo telesno poškodoval.
Bobera je v večernih urah, 24. aprila 1999, ob hiši na Cinkarniški poti v Celju, med opravljanjem službene dolžnosti, ob prijetju Beriše, za katerim je bila razpisana tiralica (zaradi nasilniškega obnašanja, povzročitve lahke telesne poškodbe in ogrožanja varnosti) in odrejen pripor, uporabil strelno orožje. Izstrelil je več nabojev, dva sta zadela Berišo.

Šlo naj bi za samoobrambo policista, saj naj bi Beriša s pištolo meril vanj. Policist naj bi pritisnil na sprožilec pištole v strahu za svoje življenje. Pozneje se je izkazalo, da je imel Beriša v rokah mobilni telefon.
Gre za prvi primer v Sloveniji, da so, čeprav tožilstvo ni našlo znakov kaznivega dejanja, sorodniki vložili obtožnico. Obenem pa je tudi prvi primer, da je policist, ki je med opravljanjem službene dolžnosti nekoga ubil, obtožen umora.
KOMENTARJI (71)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.