Pogrešanega planinca našli mrtvega
Za planincem, ki je bil pogrešan od sobote, 27. junija, so dopoldne sprožili iskalno akcijo. Po dobrih dveh urah so ga našli mrtvega.
Okrog 10. ure so policisti in gorski reševalci na Gorenjskem sprožili iskalno akcijo. Na območju Vrat pri Mojstrani so iskali planinca iz Medvod, ki so ga pogrešali od sobote, 27. junija. Po dobrih dveh urah iskanja, v katerem so sodelovali policijski in vojaški helikopter, gorski reševalci z Mojstrane ter vodniki psov za iskanje pogrešanih oseb in vodniki lavinskih psov, so pogrešanega našli mrtvega v Rdečem grabnu v Vratih.
Kako z lahkoto komentirata in kritizirata nekaj, o čemer nimate pojma.
Pogrešani je od doma odšel z avtom in s psom. Nihče ni vedel, kam je odšel in kje ga iskati. Iskalna akcija je bila sprožena takoj, ko so izvedeli, kje je avto in, ko se je lahko na osnovi tega opredelilo območje iskanja. Pred tem iskanje logično niti ni bilo možno.
Iskalna akcija je pa relativno majhen stroškek, saj se s tem skoraj izključno ukvarjajo prostovoljci, ki za tovrstne akcije ne dobijo povrnjenega niti dopusta oz. morebitne odsotnosti od dela.
rip
Sožalje svojcem.















