Iz Elektra Ljubljana so sporočili, da jih njihovi odjemalci v zadnjem času vse pogosteje obveščajo, da se neznanci predstavljajo kot pooblaščene osebe njihovega podjetja in od njih zahtevajo podatke o merilnem mestu in porabi, zadnji račun za dobavo elektrike, pregled električnega števca ipd.
"Vsiljivi neznanci skušajo z lažnim predstavljanjem kot zaposleni v družbi Elektro Ljubljana vstopiti tudi v njihove domove in jih nagovoriti k podpisovanju zavezujočih pogodb za električno energijo in zemeljski plin," so zapisali.
Zaradi ogrožanja varnosti njihovih odjemalcev in nepoštenih poslovnih praks so v Elektru Ljubljana že podali prijavo na Tržni inšpektorat. "Odjemalce opozarjamo, da ob vsakem obisku zaposlenega Elektra Ljubljana zahtevajo, da se ta legitimira z delovno izkaznico," še svetujejo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.