London, 11. 12. 2012 15.00 |

Novak Đoković in Serena Williams sta teniška igralca leta 2012 po izboru krovne teniške organizacije ITF. Prvi teniški igralec sveta Đoković je naslov prejel drugo leto zapored, Williamsova, sicer tretja igralka sveta, pa je omenjeni naslov prejela tretjič v karieri.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: X17 Agency

Srbski teniški igralec Novak Đoković je Mednarodno teniško zvezo prepričal z zmago na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije ter uvrstitvijo v finale Roland Garrosa in OP ZDA. Sezono je končal kot vodilni na jakostni teniški lestvici ATP. Čeprav Američanka Serena Williams ni leta končala kot vodilna ženska teniške karavane WTA, pa je osvojila dva izmed štirih turnirjev za grand slam, Wimbledon in US open, v Londonu pa je osvojila tudi zlato olimpijsko kolajno. Ameriška brata dvojčka Bob in Mike Bryan sta že devetič v zadnjem desetletju prejela naslova teniškega dvojca leta, v ženski konkurenci pa sta najbolj prepričali Italijanki Sara Errani in Roberta Vinci.