Nov mejnik LeBrona Jamesa

Oakland, 17. 01. 2013 08.25 |

V ligi NBA je padel nov rekord. Zvezdnik Miamija LeBron James je na tekmi proti moštvu Golden State Warriors dosegel nov mejnik in kot najmlajši igralec v zgodovini presegel 20.000 točk. Poleg tega je v karieri zbral že 5000 podaj. Miami je v gosteh premagal Golden State z 92:75.

Miami ostaja vodilno moštvo vzhodne konference, sinoči je doseglo 25. zmago. LeBron James je za nov rekord tekmo končal s 25 točkami, desetimi podajami in sedmimi ujetimi žogami. Oba mejnika je dosegel že v prvem polčasu in pomagal Miamiju, da je v tretji četrtini povedel za 34 točk. Prva peterka je tako po odločitvi trenerja Erika Spoelstre v zadnjem delu tekme lahko počivala. Dwyane Wade je k zmagi dodal 15 točk, osem skokov in šest podaj, Mario Chalmers pa prav tako 15 točk. V dresu domačih je bil s 16 točkami najboljši Jarrett Jack.

LeBron James je najmlajši košarkar z 20.000 doseženimi točkami v ligi NBA.
LeBron James je najmlajši košarkar z 20.000 doseženimi točkami v ligi NBA. FOTO: Reuters

Tudi vodilna ekipa zahodne konference in trenutno na splošno najboljše moštvo lige Oklahoma City Thunder še naprej melje svoje nasprotnike. V noči na četrtek so košarkarji Oklahome dosegli že 31. zmago, potem ko so bili od moštva Denver Nuggets boljši z visokih 117:97. Že v prvi četrtini je blestel Russell Westbrook, ki je z visokim ritmom igre goste silil k osebnim napakam, kar polovico od skupaj 32 točk pa je tako dosegel že v uvodnem delu tekme. Denver je s tem porazom končal pozitivni niz šestih zmag.

"Kaj lahko narediš? Metal je iz skoka, če so ga bolj tesno pokrili, je šel pod obroč. Bil je njihova nočna mora, ko je zadeval z vseh položajev. Upam, da bo še naprej tako igral. Zadnjih nekaj tekem je bil res odličen in je prevzel nase večji del bremena," je o soigralcu povedal Kevin Durant, z 20 točkami drugi najuspešnejši igralec Oklahome. Za Denver je bil s 16 točkami najučinkovitejši Kosta Koufos.

Toronto Raptors so morali doma po podaljšku s 105:107 priznati premoč moštvu Chicago Bulls. V dresu slednjih je s 36 točkami blestel Carlos Boozer, Joakim Noah je dosegel dvojnega dvojčka s 16 točkami in 14 skoki. Pri domačih je Alan Anderson dosegel 27 točk, Kyle Lowry pa točko manj.

Toronto Raptors – Chicago Bulls 105:107
Orlando Magic – Indiana Pacers 97:86
Atlanta Hawks – Brooklyn Nets 109:95
Boston Celtics – New Orleans Hornets 78:90
Oklahoma City Thunder – Denver Nuggets 117:97
Dallas Mavericks – Houston Rockets 105:100
San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 103:82
Sacramento Kings – Washington Wizards 95:94