Nole se je zmagovito vrnil po poškodbi

Rim, 13. 05. 2014 17.46 |

Srbski teniški igralec Novak Đoković se je z zmago vrnil po poškodbi, zaradi katere je izpustil turnir v Madridu. Trenutno drugi igralec na lestvici ATP je v drugem krogu turnirja serije masters v Rimu z 2:0 v nizih ugnal Čeha Radeka Štepaneka.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: Reuters

Novak Đoković se je uspešno vrnil na teniška igrišča, čeprav sam začetek dvoboja z Radekom Štepanekom ni kazal na to. Čeh je namreč srbskemu tekmecu takoj odvzel začetni udarec. Nole je vrnil udarec in izenačil na 1:1, nato pa pri izidu 3:2 dosegel ključni ’brejk’ za osvojitev prvega niza, ki je trajal 43 minut. Precej bolj izenačen je bil drugi niz, v katerem je odločala šele podaljšana igra. Đoković je ob pravem trenutku pokazal vse kar zna in v 11. igri nasprotniku odvzel začetni udarec in dvoboj mirno po uri in 37 minutah igre pripeljal do konca. Srb, ki trenutno zaseda drugo mesto na lestvici ATP, se bo v naslednjem krogu pomeril z boljšim iz dvoboja med Nemcem Philippom Kohlschreiberjem in Špancem Tommyjem Robredom.