Ljubljana, 20. 04. 2013 19.09 |

T.Š./STA/I.K.D.
34

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 29. krogu prve slovenske lige na stadionu Stožice gostili velenjski Rudar in si priigrali tesno zmago (1:0). Mariborčani so na Bonifiki morali priznati premoč Luki Koper (1:2).

Potem ko so državni prvaki med tednom morali priznati premoč Celjanom, so tokrat brez točk ostali še na Obali. Borbeni Koprčani so jih premagali in dosegli svojo 12. zmago v prvenstvu, s katero so točkovno ujeli tretjeuvrščene Domžalčane, ki pa imajo dve tekmi manj. Na drugi strani je Maribor doživel peti poraz v sezoni, pred drugouvrščeno Olimpijo ima osem točk prednosti. Po kar precej previdnih uvodnih minutah so nogometaši obeh ekip gledalce zadovoljili predvsem v drugi polovici polčasa, ko so videli kar nekaj lepih akcij. V 40. minuti so prvaki povedli, ko sta Marcos Tavares in Matija Smrekar lepo izigrala domačo obrambo, Brazilec je tako sam prišel pred Igorja Nenezića in ga rutinirano ugnal. A domači so takoj opozorili nase, najprej je Jasmin Handanović izvrstno posredoval po strelu Jean-Philippa Mendyja, nato pa je v 44. minuti slednji lepo podal na rob kazenskega prostora do Gorana Galešića, ki je z močnim strelom ugnal mariborskega čuvaja mreže. V 55. minuti so domači povedli. Po prostem strelu Štulca je v kazenskem prostoru najvišje skočil Miroslav Čovilo in z natančnim udarcem z glavo matiral mariborskega čuvaja mreže. V sami končnici so gosti pritisnili, iskali pot do gola, a kljub nekaj obetavnim poskusom je niso našli.

Nogometaši Luke Koper so premagali Maribor.
Nogometaši Luke Koper so premagali Maribor. FOTO: Damjan Žibert

Nikezić zagotovil tri točke Olimpiji
Čeprav so bili Velenjčani večji del tekme boljši in predvsem nevarnejši tekmec, pa za razliko od Olimpije, ki je imela malo pravih priložnosti, niti ene od svojih nevarnih akcij niso znali učinkovito zaključiti. Zeleno-beli so do zmagovitega zadetka prišli v zaključku tekme, ko se je med strelce znova vpisal Nikola Nikezić, ki zaseda vrh strelske lestvice. Olimpija, ki je tako dobila še četrto medsebojno tekmo z Rudarjem v sezoni, se je tako utrdila na drugem mestu, Rudar pa ostaja šesti.

Uvod tekme je bil precej živahen. Že v drugi minuti je Dalibor Radujko sprožil močan strel s 25 metrov in zatresel prečko. Gostitelji pa so bili boljši tekmec v končnici polčasa, vendar jim kljub strelom Filipa Valenčiča in Aneja Lovrečiča ni uspelo s prednostjo oditi na odmor. Maloštevilni gledalci so v drugem polčasu morali dolgo čakati na prvo pravo priložnost. V 64. minuti je močno zadišalo po vodilnem zadetku Rudarja, ko je do strela z glavo prišel Podlogar, a le za nekaj centimetrov zgrešil cilj. V 82. minuti je Damjan Trifković, ki je za hrbtom gostujoče obrambe sprejel žogo, z leve strani podal pred gol, pred vrati pa je bil najspretnejši prvi strelec lige Nikola Nikezić, ki je žogo potisnil za hrbet Alena Pašagića in postavil končni izid.

Trener Olimpije Andrej Razdrh
Trener Olimpije Andrej Razdrh FOTO: Damjan Žibert

Derbi z dna lestvice brez zmagovalca

Derbi dna je bil še posebej pomemben za muraše, ki bi si z novim spodrsljajem močno priprli vrata prve lige, saj so po dveh zaporednih porazih občutno zaostali za ekipami, ki se borijo za obstanek. Čeprav tokrat niso izgubili, pa jim točka ob večinoma boljši igri od primorskih tekmecev pomeni bolj malo. Posebej zato, ker je tudi Gorica med tistimi, ki se krčevito borijo za obstanek. Mura za predzadnjim Aluminijem zaostaja za štiri, za osmo Gorico pa za šest točk.

Dušan Kosić
Dušan Kosić FOTO: Damjan Žibert

Varovanci Kosića še neporaženi

Kranjčani resda niso dosegli nove zmage, a so tudi po tretjem obračunu pod vodstvom Dušana Kosića še neporaženi. V Kidričevem so dosegli pomembno točko v boju za obstanek in imajo ob tekmi manj še vedno štiri točke prednosti pred predzadnjim Aluminijem in osem pred zadnjo Muro.

V Celju brez zadetkov

Domžale so v boju za tretje mesto še vedno v najboljšem položaju med tistimi, ki še lahko računajo na zadnje "evropsko" mesto na lestvici. V Celju so igrale 0:0 in tako imajo točko pred četrtim Koprom ter šest pred petimi Celjani. Za nameček imajo še eno tekmo v "dobrem".

Olimpija - Rudar Velenje 1:0 (0:0)
Luka Koper - Maribor 2:1 (1:1)
Mura 05 - Gorica 1:1 (0:0)
Aluminij - Triglav 2:2 (1:1)
Celje - Domžale 0:0