Boston, 05. 03. 2014 09.55 |

V hokejski ligi NHL so favorizirane ekipe dosegle zmage. Zanimivo je bilo v Chicagu, kjer je gostujoči Colorado zmagal s 4:2, pri enem od prerivanj pa jo je nehote skupil linijski sodnik.

Ekipa Colorado Avalanche je dosegla pomembno zmago na težkem gostovanju v Chicagu. Zmagali so s 4:2, Colorado pa je dosegel že 40. zmago v sezoni in to že po 62 odigranih tekmah, kar je klubski rekord. Zelo dobro je branil vratar Colorada Semjon Varlamov, ki je zbral 36 obramb. Gol za 3:2 je dosegel Tyson Barrie, končni izid pa je postavil ameriški olimpijski reprezentant Paul Stastny. V enem od prerivanj pred golom Colorada je linijski sodnik, ki je posredoval v gneči, dobil udarec v glavo.

St. Louis je potem, ko je v prvem delu za Tampo zadel Martin St. Louis, zaostajal že 2:0, nato pa so hokejisti iz Louisiane v drugi in tretji tretjini zadeli po dvakrat ion poskrbeli za preobrat. V Nashvillu je za Pittsburgh dvakrat zadel Marti Niskanen. Anže Kopitar z Los Angelesom je bil tokrat prost, v četrtek ponoči pa ga s kralji čaka gostovanje na naslednji tekmi kanadske turneje v Winnipegu, kjer bo ekipa iz Kalifornije skušala doseči še šesto zmago zapored. Ta bi bila lahko že odločilni korak h končnici, saj bi prednost pred devetouvrščeno ekipo lige Dallasom tako narasla že na 10 točk.

Dallas je tokrat izgubil pri Columbusu s 4:2. Tekmo je odločil Artem Anisimov, ki je v prvi tretjini dosegel gol za vodstvo s 3:0, v 56. minuti pa je potem, ko so se gostje iz Teksasa približali na gol, poskrbel za končni izid 4:2. A tudi Winnipeg ne bo lahek zalogaj za Los Angeles, saj ima teoretično še možnosti za končnico, po današnjem porazu z New York Islanders (2:3), v podaljšku je za goste zadel Avstrijec Michael Grabner, pa nujno potrebuje novi točki. V podaljšku so zmagali tudi hokejisti Caroline, ki so se po golu Jayja Harrisona veselili zmage s 3:2 na gostovanju v San Joseju.

Boston Bruins - Florida Panthers 4:1
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 4:2
St. Louis Blues - Tampa Bay Lightning 4:2
Winnipeg Jets - New York Islanders 2:3 (podaljšek)
Edmonton Oilers - Ottawa Senators 3:2
New Jersey Devils - Detroit Red Wings 4:3
Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 2:4
Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 1:3