NHL: visok poraz kraljev, točka za Kopitarja

Los Angeles, 10. 04. 2013 08.16 |

Moštvo Dallas Stars je v noči na sredo na domačem ledu z visokim izidom 5:1 premagalo tekmeca v diviziji Los Angeles Kings. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je bil podajalec pri edinem golu kraljev.

Kralji so povedli ob igralcu več že v 2. minuti tekme, gol je dosegel branilec Drew Doughty, Anže Kopitar pa je prispeval podajo. Slovenski reprezentant je štirikrat streljal na gol, na ledu pa je bil 19 minut in 40 sekund. Dallas je izenačil v prvi tretjini, odločilna pa je bila zadnja, ki so jo domači dobili kar s 4:0. V drugih 20 minutah tekme so mreže mirovale, v zadnji tretjini pa sta Ray Whitney in Vernon Fiddler s po dvema goloma poskrbela za visoko in zanesljivo zmago zvezd. V strelih je bilo razmerje precej izenačeno, 31:30 za Dallas, v golu Los Angelesa pa se ni posebej izkazal Jonathan Quick, ki je v statistiko vpisal le 83,9 odstotka obranjenih strelov.