NHL: Tudi tri točke Kopitarja niso pomagale kraljem

Los Angeles, 04. 02. 2014 07.47 |

T.Š./STA
3

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL doživeli še en poraz. Tokrat je bil v Staples Centru boljši Chicago, ki je zmagal s 5:3. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je zbral tri točke, dosegel je gol in dodal še dve podaji.

Moštvo lige NHL Los Angeles Kings je v noči na torek gostilo moštvo Chicago Blackhawks in izgubilo s 3:5. Anže Kopitar je v drugi tretjini zadel za izenačenje na 2:2, ter podal za izid 1:2 in končnih 3:5. Patrick Kane je za Chicago zadel dvakrat. Kralji so sicer na tekmi dosegli toliko golov kot na prejšnjih šestih tekmah skupaj, a so še vedno v krizi. Na zadnjih devetih tekmah so dosegli le eno zmago in so v najhujši rezultatski krizi po sezoni 2012, ko so osvojili naslov prvaka. Na predzadnji tekmi kraljev pred olimpijskim premorom je trener Darryl Sutter znova opravil nekaj sprememb v ekipi, v postavo se je vrnil branilec Matt Greene. Kralji so začeli slabo, gostje so že v drugi minuti izkoristili prednost igralca več na ledu, potem ko je na hitro pred golom preigraval Patrick Kane in s strelom po tleh matiral Quicka. Le nekaj minut kasneje je bil za goste uspešen še Bryan Bickell. Drew Doughty je zatem znižal zaostanek domačih, Kopitar pa v začetku druge tretjine poravnal izid. Šved Marcus Krüger je goste popeljal v vodstvo v 14. minuti drugega dela, Nick Leddy in znova Kane, ki sta povišala že na 5:2. Tyler Toffoli je osem minut pred koncem le še nekoliko omilil poraz gostiteljev. Igralci Los Angelesa so tako izgubili še tretjič zapored in hkrati tretjič na tretji tekmi v tej sezoni proti Chicagu.

Kopitar je sam dosegel vse tri gole kraljev na zadnjih šestih tekmah, tokrat je dodal še enega v dobrih 20 minutah igre, imel je še dve podaji in tri nalete na telo, trikrat pa je ustrelil proti golu. V strelih je bilo 34:30 v korist Los Angelesa. Vratar kraljev Jonathan Quick je ubranil 25 od 30 strelov Chicaga in imel slab odstotek ubranjenih strelov (83,3 odstotka).

Anže Kopitar je bil prvo ime kraljev, ki pa so bili poraženi.