NHL: Tudi Pittsburgh v končnici

New York, 29. 03. 2014 09.25 |

Ekipa Pittsburgh Penguins je v hokejski ligi NHL na gostovanju z 2:1 premagala Columbus Blue Jackets in se že uvrstila v končnico. Chicago je izgubil v Ottawi, Dallas pa je doma premagal Nashville.

Chris Kunitz (51.) in Beau Bennett (52.) sta zadela v razmaku 47 sredi zadnje tretjine, Marc-Andre Fleury pa je zbral 35 obramb. Premagal ga je le Matt Calvert (57.). Pingvini imajo sedaj 99 točk in so se zelo približali dokončni osvojitvi naslova prvaka v metropolitanski skupini. Že pred tem so si nastop v končnici zagotovili tudi St. Louis Blues, Boston Bruins, San Jose Sharks in Anaheim Ducks.

Ker so igralci Ottawe Senators premagali Chicago Blackhawks s 5:3 se branilci naslova iz Chicaga še niso uvrstili v končnico. Tja bi prišli tudi, če bi hokejisti Dallas Stars doma izgubili z Nashville Predators, zabeležili pa so gladko zmago s 7:3. Zadetke je doseglo sedem različnih igralcev, Colton Sceviour, Trevor Daley in Ryan Garbutt so imeli po en gol in podajo, Alex Goligoski pa tri asistence. V Ottawi je Craig Anderson zaustavil kar 46 strelov gostov, igral pa je prvič po poškodbi 10. marca. Hokejisti Philadelphie Flyers so ugnali Toronto Maple Leafs s 4:2, Calgary Flames New York Rangers s 4:3, Edmonton Oilers pa po podaljšku Anaheim Ducks s 4:3. V Edmontonu je Ben Scrivens zbral 48 obramb, kapetan Andrew Ference pa je odločil dvoboj v zaključku četrte minute podaljška.

Chris Kunitz je dosgel prvi gol za Pittsburgh.