NHL: Nova okrepitev Pittsburgh popeljala do zmage

Pittsburgh, 06. 04. 2013 10.15 |

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v skrajšani sezoni severnoameriške hokejske lige NHL dosegli še 29. zmago ter se utrdili na vodilnem mestu vzhodne konference. V derbiju večera je po kazenskih strelih padel New York Rangers z 2:1.

Jussi Jokinen je tako matiral Henrika Lundqvista za zmago Pittsburgha.
Jussi Jokinen je tako matiral Henrika Lundqvista za zmago Pittsburgha. FOTO: Reuters

Pittsburgh ima z 58 točkami enak točkovni izkupiček kot vodilno moštvo Zahoda Chicago Blackhawks. Prvi zadetek na tekmi v Pittsburghu, na kateri sta vratarja opravila odlično delo, je padel šele v 41 minuti srečanja, ko je na začetku tretje tretjine gostujočega vratarja Henrika Lundqvista matiral Finec Jussi Jokinen in tako sijajno debitiral v dresu pingvinov, katerim se je aprila pridružil po odhodu iz Colorada. Rick Nash je izid na 1:1 izenačil v 56 minuti tekme. Pri izvajanju kazenskih strelov so bili bolj zbrani domači hokejisti. Znova se je z odlično izvedenim strelom izkazal Jokinen, ko je prvi in edini ugnal Lundqvista za zmago pingvinov. "Želel sem narediti dober vtis na svoji prvi tekmi s Pittsburghom. Mislim, da mi je več kot uspelo," je bil zadovoljen 30-letni finski reprezentant.

Na drugih tekmah je Buffalo Sabres s 4:2 ugnal Ottawa Senators, St. Louis Blues je bil s 3:1 boljši od Columbus Blue Jackets, Colorado Avalanche je po podaljšku izgubil z Detroit Red Wings (2:3). Anaheim Ducks je na domačem ledu klonil proti Dallas Stars z 1:3, San Jose Sharks pa je na domačem ledu ugnal Calgary Flames z 2:1. San Jose je na Zahodu za eno točko prehitel Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki ponoči niso igrali in trenutno zasedajo peto mesto na razpredelnici.

Buffalo Sabres – Ottawa Senators 4:2
Pittsburgh Penguins – New York Rangers 2:1 (kazenski streli)
St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets 3:1
Colorado Avalanche – Detroit Red Wings 2:3 (podaljšek)
Anaheim Ducks – Dallas Stars 1:3
San Jose Sharks – Calgary Flames 2:1