NHL: Nemški branilec odločil tekmo v Buffalu

Buffalo, 26. 02. 2014 08.02 |

Hokejska liga NHL se po premoru zaradi olimpijskih iger v Sočiju nadaljuje, v noči na sredo je bila na sporedu zgolj ena tekma. Buffalo Sabres so doma s 3:2 premagali Carolina Hurricanes.

Ryan Miller je ustavil 36 strelov, Christian Ehrhoff pa je dosegel dva gola.
Ryan Miller je ustavil 36 strelov, Christian Ehrhoff pa je dosegel dva gola. FOTO: Reuters

Veliko dela je imel domači vratar Ryan Miller, saj je Carolina na njegova vrata sprožila kar 38 strelov, dvakrat je plošček končal za njegovim hrbtom. Miller je bil drugi vratar ameriške olimpijske reprezentance, ki je končala na 4. mestu na olimpijskem hokejskem turnirju. Američani so v boju za bronasto odličje izgubili proti Finski (5:0), prvi vratar ZDA je bil Kopitarjev soigralec pri Los Angelesu Jonathan Quick. Igralci Buffala so bili bolj učinkoviti, na nasprotnikova vrata so sprožili 18 strelov in od tega trikrat zadeli. Mož odločitve je bil nemški branilec Christian Ehrhoff, ki je najprej zadel za 1:0 v šesti minuti druge tretjine, nato pa je slabo minuto pred koncem tekme postavil še končni izid tekme za 3:2 in zmago domačih.

"Nocojšnja predstava lepo pokaže, kako je, če imaš dobrega vratarja. Zdaj se vidi, koliko je vreden Ryan Miller. Mislim, da ne moremo reči, da smo bili nocoj boljša ekipa, seveda z izjemo Ryana Millerja, ki nas je rešil," je po tekmi povedal začasni trener Buffala Ted Nolan, sicer tudi selektor hokejske reprezentance Latvije, ki je nastopala na olimpijskih igrah v Sočiju. Drevi bo prvič po olimpijskem premoru zaigral tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, ki bo z Los Angelesom gostoval pri Coloradu Avalanche.

Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 3:2