Montreal, 11. 12. 2013 07.42 |

T.Š./STA
1

Na gostovanju v Montrealu se je moštvo Anžeta Kopitarja izkazalo z učinkovitostjo. Proti slavnemu kanadskemu moštvu je Los Angeles dosegel kar šest golov, prejel pa ni nobenega (6:0). Slovenski zvezdnik v moštvu kraljev se je izkazal z golom in podajo.

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL gostovali pri drugi najboljši ekipi atlantske skupine Montreal Canadiens in slavili visoko zmago s 6:0. Novinec med vratnicama Martin Jones je v svojem tretjem nastopu v NHL ohranil mrežo nedotaknjeno, izkazal pa se je tudi Anže Kopitar, ki je v uvodni tretjini dosegel gol in podajo, podobno statistiko je vpisal mladi Tyler Toffoli.

Kralji so v razprodani dvorani Bell v Quebecu povsem zasenčili domačo ekipo, tretjo najboljšo na vzhodu, vratar kraljev Jones pa piše zgodovino. Triindvajsetletnik je namreč prvi vratar Los Angelesa, ki mu je uspelo doseči "shutout" proti Montrealu, in to na svoji komaj tretji tekmi v ligi NHL v karieri, ko je še drugič ubranil vse strele tekmecev. Tokrat je zbral 31 obramb. "Morda takšnega sanjskega začetka res nisem pričakoval, a to še ne pomeni, da sem zdaj zadovoljen. Ne želim se ustaviti tu, zato bom še naprej trdo delal. Pred nami je še veliko dela, saj nas čakajo tekme proti res odličnim moštvom," je bil po novem uspešnem večeru skromen Jones, ki je dobil priložnost na tekmi proti Montrealu namesto Bena Scrivensa, ki ima v ligi vodilni odstotek v obrambah. In Scrivens je običajno rezervni vratar za Jonathana Quicka, ki je zaradi poškodbe dimeljske mišice na prisilnem počitku.

Kralji so z zmago nad Montrealom, komaj drugo v zadnjih 11 medsebojnih obračunih, zmagoviti niz podaljšali na štiri tekme. Pri Montrealu niso bili tako zadovoljni z vratarjem, saj je trener prvega vratarja Coreyja Pricea zamenjal, ko je prejel štiri gole le iz 16 strelov.  "Če Jones ne bi tako dobro branil, bil je res izjemen, bi se tekma lahko povsem drugače razpletla že od samega začetka. Res se je izkazal," je po tekmi novinca v vrstah kraljev pohvalil Kopitar, ki je v uvodni tretjini dosegel svoj deveti zadetek v sezoni.

Kralji so se veselili zmage v Montrealu.
Kralji so se veselili zmage v Montrealu. FOTO: Reuters

San Jose Sharks so po kazenskih strelih izgubili proti New York Islanders z 2:3. Kyle Okposo je 1:37 minute pred koncem rednega dela dosegel gol za izenačenje, nato pa je bil v četrtem krogu kazenskih strelov še uspešen za zmago gostov. V rednem delu je za letalce zadel še Thomas Vanek, vratar Kevin Poulin pa je zbral kar 46 obramb. Za San Jose, ki je izgubil še četrto tekmo zapored, sta zadela Patrick Marleau in Joe Pavelski.

Montreal Canadiens – Los Angeles Kings 0:6
(Anže Kopitar: 1 gol, 1 podaja za LA v 19 minutah)
Buffalo Sabres – Ottawa Senators 2:1 (kazenski streli)
Washington Capitals – Tampa Bay Lightning 6:5 (kazenski streli)
Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils 5:4
Florida Panthers – Detroit Red Wings 3:2 (kazenski streli)
New York Rangers – Nashville Predators 1:4
Winnipeg Jets – St.Louis Blues 1:2