VIDEO in FOTO: Kopitar z odločilnim golom popeljal kralje do zgodovinske zmage

San Jose, 01. 05. 2014 07.45 |

Los Angeles je šele četrto moštvo v zgodovini lige NHL, ki je uspelo nadoknaditi zaostanek s 3:0 v zmagah in se uvrstiti v naslednji krog končnice. Na sedmi tekmi so kralji slavili v San Joseju s 5:1. Anže Kopitar je dosegel zmagoviti gol in dodal podajo.

Kalifornijski obračun med San Josejem in Los Angelesom v končnici lige NHL je odločila šele sedma tekma. San Jose je vodil že s 3:0 v zmagah, a so kralji dobili tri zaporedne tekme in izenačili na 3:3, odločitev je padla v dvorani v San Joseju. Zmagali so hokejisti Los Angelesa s 5:1 in tako postali četrto moštvo v zgodovini lige, ki jim je uspelo nadoknaditi zaostanek 3:0 v zmagah in se uvrstiti v naslednji krog. Pred tem je to uspelo leta 1942 Torontu Maple Leafs, 1975 New York Islanders in 2010 Philadelphii Flyers.

Pri obeh moštvih je manjkal po en standardni branilec, Marc-Eduoard Vlasic pri domačih in Willie Mitchell pri gostih.Prva tretjina ni ponudila golov, sta si pa obe moštvi priigrali nekaj izvrstnih priložnosti, a sta bila odlična oba vratarja, Antti Niemi pri domačih in Jonathan Quick pri gostih. V strelih so bili boljši gostitelji (14:9). Že po 28 sekundah druge tretjine pa prvi gol, Matt Irwin je premagal pokritega vratarja Quicka, to je bil njegov prvi gol v končnici. Vendar so kralji hitro izenačili ob igralcu več v 25. minuti. Gol je dosegel branilec Drew Doughty, kar je bil tudi njegov prvi gol v končnici. Kralji so si v tej tretjini privoščili preveč izključitev, kar štirikrat je imel San Jose igralca več, a na srečo kraljev brez učinka, večkrat se je izkazal Quick. V zaključku tretjine pa lepa akcija Justina Williamsa in Anžeta Kopitarja, slovenski hokejist je s strelom na backhand premagal Niemija v 39. minuti za prvo vodstvo kraljev na tekmi (2:1). V strelih je bilo 15:12 za San Jose.

Anže Kopitar je dosegel zmagoviti gol za kralje.
Anže Kopitar je dosegel zmagoviti gol za kralje. FOTO: Reuters
V tretji tretjini so kralji nadaljevali z izjemno igro in v 45. minuti dosegli še en gol. Tokrat sta lepo akcijo izvedla Tanner Pearson s podajo in Tyler Toffoli z natančnim strelom za vodstvo s 3:1, kar je pokopalo upe morskih psov o preobratu. V zaključku so gostje dosegli še dva gola v prazno mrežo, naprej Dustin Brown po Kopitarjevi podaji (Hrušičanova deseta točka v končnici), nato še Pearson, v 58. in 60. minuti. V zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 11:9 za San Jose, skupaj pa 40:30. Kopitar je na ledu prebil kar dobrih 21 minut, trikrat ustrelil proti golu, zbral dve točki

Kralji so izjemno popravili igro v obrambi in v napadu na zadnjih štirih tekmah, o čemer priča tudi razmerje v golih, kar 16:5 v njihovo korist. V povprečju so dali štiri gole, dobili pa malce več kot enega, kar je bil velik preobrat glede na prve tri tekme, ki so jih izgubili. Poleg igralcev v polju je formo izjemno dvignil tudi vratar Quick, na prvih treh tekmah je imel le 85 odstotkov ubranjenih strelih, v preostalih štirih pa kar 96. Los Angeles se je s skupnim izidom 4:3 v zmagah uvrstil v konferenčni polfinale. Pomerili se bodo z v sosedskem derbiju z Anaheimom, ki je izločil Dallas.

Odigrani sta bili še dve sedmi tekmi. Igralci New York Rangers so doma premagali Philadelphio Flyers z 2:1, Daniel Carcillo in Benoit Pouliot sta zadela v drugi četrtini, Minnesote Wild pa je v gosteh po podaljšku ugnala Colorado Avalanche s 5:4. Na tej tekmi je dva gola zadel Nino Niederreiter, tudi odločilnega v podaljšku.

Veselje hokejistov Los Angelesa ob zmagi.