Vancouver, 26. 11. 2013 07.45 |

T.Š./STA
8

V hokejski ligi NHL so hokejisti Los Angelesa gostovali v Vancouvru in odnesli poln izkupiček. To je bila zasluga prvega strelca kraljev Anžeta Kopitarja, ki je v podaljšku dosegel odločilni gol za zmago s 3:2.

Ekipa Los Angeles Kings je gostovala pri zasedbi Vancouver Canucks, in ker se je redni del tekme končal z izidom 2:2, je sledil petminutni podaljšek, v katerem je slovenski napadalec Anže Kopitar v polno zadel že v 48 sekundi. Za Hrušičana je bil to sedmi gol in 23. točka v sezoni in je po točkah prepričljivo najučinkovitejši igralec svoje ekipe. Kopitar je dvakrat ustrelil proti golu Vancouvra in je na ledu preživel dobrih 20 minut.

Podaljšek je kraljem zagotovil Mike Richards, ki je za 2:2 mrežo zatresel slabe tri minute pred koncem rednega dela. Pri ekipi Los Angelesa, ki je Vancouver premagala že drugič v sezoni, se je izkazal tudi vratar Ben Scrivens, ki je zbral kar 37 obramb, na drugi strani je Roberto Luongo ubranil 19 strelov. Za kralje je po krajši odsotnosti zaradi poškodbe zaigral tudi Jeff Carter, ki je prispeval podajo pri drugem golu kraljev. Na tekmi je prvi gol dosegel Kyle Clifford za vodstvo Los Angelesa (1:0), a sta Chris Tanev in Henrik Sedin Vancouvru priigrala vodstvo z 2:1. V izboru treh najboljših igralcev tekme je na prvem mestu Kopitar, sledita Richards in Henrik Sedin. Za Los Angeles je bila to že deseta zaporedna tekma, v kateri so osvojili vsaj točko, trenutno so na tretjem mestu pacifiške konference in na petem mestu na zahodu. "Prvo tretjino smo igrali odlično, nato pa smo popustili, toda še pravočasno smo se spet vrnili v igro in prišli do zmage," je po tekmi dejal slovenski as.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Druga ponedeljkova tekma, ki se je končala po podaljšku, je bila v Bostonu, kjer so gostitelji s 4:3 ugnali Pittsburgh. Pittsburghu je dodatno priložnost v zadnji sekundi rednega dela zagotovil Sidney Crosby, ki pa je nato ostal v senci zmagovitega gola Toreyja Kruga. Prepričljive zmage so dosegli Columbus, s 6:0 je zmagal v Torontu, Tampa, s 5:0 je bila boljša od rangerjev iz New Yorka (po dva gola sta dosegla Martin St. Louis in Teddy Purcell), in branilec naslova Chicago, s 5:1 je v gosteh nadigral Edmonton (dva gola je dosegel Andrew Shaw). Junak zmage Floride nad Philadelphio (3:1) je bil z dvema goloma Sean Bergenheim, podobna čast je pri zmagi St. Louisa nad Minnesoto (3:0) pripadla Alexandru Steenu, ki je prav tako dvakrat zatresel tekmečevo mrežo.

Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 4:3 - podaljšek
Toronto Maple Leafs – Columbus Blue Jackets 0:6
New Jersey Devils – Winnipeg Jets 1:3
Tampa Bay Ligtning – New York Rangers 5:0
Florida Panthers – Philadelphia Flyers 3:1
St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:0
Nashville Predators – Phoenix Coyotes 4:2
Edmonton Oilers – Chicago Blackhawks 1:5