NHL: Chicago in San Jose povedla z 2:0 v zmagah

New York, 04. 05. 2013 09.08 |

V končnici hokejske lige NHL sta Chicago proti Minnesoti in San Jose proti Vancouvru povedla z 2:0 v zmagah. Izid na obračunih med Pittsburghom in New York Islanders ter Montrealom in Ottawo je izenačen na 1:1.

Hokejisti Chicaga in San Joseja so na sinočnjih tekmah severnoameriške lige NHL dosegli drugi zmagi v uvodnem krogu končnice in povedli z 2:0. Chicago je premagal Minnesoto s 5:2, San Jose je bil po podaljšku s 3:2 boljši od Vancouvra. Na dvobojih med Pittsburghom in New York Islanders ter Montrealom in Ottawo je izid v zmagah 1:1. Pittsburghu ni pomagala niti vrnitev Sidneyja Crosbyja, ki je svojemu moštvu spet lahko pomagal po nedavni poškodbi čeljusti, igral pa je s posebnim ščitnikom. Njegov prispevek je bil za zvezdnika običajen, dosegel je dva gola, toda na koncu niti to ni bilo dovolj. Ko so domači v osmi minuti po njegovih golih in zadetku Jevgenija Malkina vodili s 3:1, se je dvoboj že zdel odločen. A ti trije goli so bili tudi zadnji za pingvine, otočani pa so se vrnili v igro in z zadetki Colina McDonalda, Matta Martina in Kyla Okposa poskrbeli za preobrat.

Michael Frolik (desno) je za Chicago zabil dva gola.
Michael Frolik (desno) je za Chicago zabil dva gola. FOTO: Reuters

Za uspeh Montreala ima veliko zaslug vratar Carey Price, ki je zbral 29 obramb in klonil le enkrat. Njegovi soigralci v napadu so zadeli trikrat, uspešni so bili Ryan White, Brendan Gallagher in Michael Ryder, za poražence je zadel le Milan Michalek. Pri Montrealu pa so se razveselili še novic iz bolnišnice, kamor so po grobem naletu Erica Grybe na prvi tekmi prepeljali njihovega soigralca Larsa Ellerja; pred drugo tekmo so ga že odpustili, posledice pa so bile lažji pretres možganov in nekaj zlomljenih zob. Chicago je opravil polovico dela v tem krogu končnice. Patrick Sharp in Michael Frolik s po dvema zadetkoma tekmecem iz Minnesote nista dovolila blizu, vratar Corey Crawford pa je bil s 26 obrambami tudi dovolj trden člen za zanesljivo zmago.

Ryan Kessler je za Vancouver dosegel dva gola v drugi tretjini tekme s San Josejem. Takrat so domači hokejisti vodili z 2:1, na koncu pa so se zmage razveselili gostje. Ti so bili minuto pred koncem še v izgubljenem položaju, a jih je rešil Patrick Marleau z izenačujočim golom 54 sekund pred iztekom tekme. V podaljšku je nato Raffi Torres poskrbel za trdno vodstvo pred selitvijo v San Jose. Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem bodo po dveh porazih v St. Louisu skušali na domačem terenu znižati izid v zmagah na 1:2, tekma bo v noči na nedeljo v Staples Centru.