Kopi mož odločitve, konec suše kraljev

Los Angeles, 28. 01. 2014 07.18 |

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL gostovali pri kalifornijskih tekmecih San Jose Sharks in slavili zmago z 1:0. Tekmo je odločil slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je zadel proti koncu druge tretjine.

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL tokrat gostovali pri kalifornijskih tekmecih San Jose Sharks in slavili zmago z 1:0. Tekmo je odločil slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je prekinil strelsko sušo kraljev, dolgo več kot 154 minut, in zadel proti koncu druge tretjine. Izkazal se je tudi vratar Jonathan Quick s 23 obrambami.

Jonathan Quick
Jonathan Quick FOTO: Reuters

Kralji so tako po petih zaporednih porazih in strelski suši le prišli do zmage, s katero so na šestem mestu zahodne konference, obenem pa so se izognili črnemu nizu šestih porazov, ki ga niso doživeli že vse od decembra 2007.

Vratar Quick je za svoj tretji "shutout" to sezono potreboval le 23 obramb, izkazal pa se je zlasti v zadnjih sekundah tekme, ko je zaklenil svoja vrata in pomagal kraljem zapečatiti zmago. "Nujno smo potrebovali zmago s katero bi naredili konec skromnim predstavam. Quickie je še enkrat več dokazal kako pomemben člen naše zasedbe je. Ponudil nam je priložnost, da zmagamo. Očitno je bila ena zadosti,“ je po dvoboju dejal strelec odločilnega gola Kopitar.an Jose Sharks - Los Angeles Kings 0:1