New York ponižan na domačem parketu

New York, 09. 12. 2013 07.40 |

Košarkarji New York Knicks so znova razočarali svoje privržence. Potem ko so v minulih dneh prvič v sezoni dobili dve tekmi v nizu, so Boston Celtics dovolili, da jih je sredi Manhattna premagal s 114:73. Beno Udrih ni izstopal iz sivega povprečja; v 12 minutah na parketu je dosegel pet točk.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

"Rad bi to razumel, a ne morem. Nisem pričakoval kaj takšnega, še posebej po zadnjih tekmah, ki smo jih odigrali zelo dobro. Dejstvo je, da so navijači upravičeno jezni na igralce," je po tekmi dejal trener Knicksov Mike Woodson. Njegova ekipa je odpovedala v vseh elementih igre. Gostje so začeli z 12:0, v nekaj naslednjih minutah pa se je razlika povečala na 32:7. Ob komaj 26-odstotnem metu New Yorka iz igre v prvem polčasu se je Boston dobesedno poigraval s tekmecem. Za New York, ki je v petek premagal Orlando s 121:83, kar je druga najvišja zmaga v tej sezoni lige NBA, je to deseti poraz v zadnjih dvanajstih nastopih oziroma 14. v sezoni. Pri Bostonu je imelo vseh pet članov začetne peterke dvomestno število točk – največ Jordan Crawford (23), pri New Yorku pa le Carmelo Anthony (19).

V Los Angelesu je prvič v sezoni in po poškodbi Ahilove tetive aprila letos zaigral četrti najboljši strelec v zgodovini lige NBA Kobe Bryant. V 28 minutah na parketu je zbral devet točk in osem skokov, njegovi Lakers pa so morali priznati premoč Torontu, ki je slavil s 106:94.