Nemški nogometaš po 27 letih ponovil golgeterski dosežek v Serie A

Rim, 06. 05. 2013 06.33 |

Nemški napadalec v vrstah rimskega Lazia Miroslav Klose je na nedeljski tekmi Serie A poskrbel za vrhunski strelski dosežek, saj je ob zmagi Lazia nad Bologno (6:0) dosegel kar pet golov. To se je zgodilo prvič po 27 letih.

V 35. krogu italijanske Serie A je Lazio gostil moštvo Bologne in dosegel zanesljivo in visoko zmago, za hrbtom avstrijskega vratarja Dejana Stojanovića je končalo kar pol ducata golov. To je bil izjemen večer za visokoraslega napadalca rimskega kluba Miroslava Kloseja, ki je dosegel kar pet od šestih golov, pa sploh ni igral vseh 90 minut.

Tako je 184 centimetrov visok Nemec po dolgih 27 letih ponovil dosežek petih doseženih golov na eni tekmi, ko je podoben dosežek leta 1986 uspel Robertu Pruzzu v dresu Rome ob zmagi s 5:1 nad Avellinom. Klose je prvi gol dosegel v 22. minuti, naslednje pa v 36., 39., 50. in 61. minuti, potem pa ga je trener Vladimir Petković v 66. minuti zamenjal ob navdušenju navijačev. "Pet golov, ki sem jih dosegel tokrat, je zaradi pomoči celotne ekipe. Zadovoljen sem s svojo igro in zadetki," je po tekmi dejal izkušeni 34-letni napadalec, ki drugo sezono igra za Lazio, pred tem je nosil dres münchenskega Bayerna. V lanski sezoni je v Serie A dosegel 12 golov, letos pa že 15, čeprav je imel do tokratne tekme precej dolg strelski post. Zadnji zadetek v Serie A je dosegel sredi decembra na tekmi z Interjem.