NBA: Philadelphia doživela 21. zaporedni poraz

Philadelphia, 18. 03. 2014 08.59 |

Košarkarji Philadelphie so doživeli 21. zaporedni poraz v ligi NBA, so jim mero vzeli v tej sezoni zelo vroči tekmeci iz Indianapolisa. Tovrsten neslaven rekord držijo igralci iz Clevelanda, ki so v sezoni 2010/11 kar 26-krat v nizu igrišče zapustili sklonjenih glav.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Indiana je dosegla jubilejno 50. zmago in bo šestič v svoji 37-letni zgodovini v ligi NBA sezono končala z več kot petdesetimi zmagami. Za današnjo nad poraznimi tekmeci iz Philadelphie sta najbolj zaslužna Lance Stephenson s 25 in Paul George s 24 točkami. Oklahoma City je na krilih Kevina Duranta in Russella Westbrooka slavila v vetrovnem mestu. Prvi je dosegel 35 točk in 12 skokov, drugi 17 točk ter po devet skokov in podaj, pri Chicagu pa sta nekaj več pokazala Taj Gibson s 16 točkami in francoski center Joakim Noah, ki je dosegel po devet točk in podaj ter pobral 12 žog pod obema obročema. Denver je v obračunu proti Los Angeles Clippers najboljšo predstavo prikazal v končnici, ki jo je zaključil z delnim izidom 14:2. Za zmago s 110:100 je Ty Lawson prispeval 19 točk, od tega osem v sklepnih minutah, izkazal pa se je tudi J.J. Hickson z 21 točkami in 11 skoki. Houston je povozil Utah s 124:86, blestel pa je Terrence Jones s 30 točkami. Dallas je v razburljivi tekmi ukanil Boston, največ zaslug si lastita Dirk Nowitzki z 19 točkami ter Monta Ellis s 17 točkami. Atlanta ni imela večjih težav s Charlottom, najbolj učinkovit mož je bil Paul Millsap z 28 doseženimi točkami.

Brooklyn Nets - Phoenix Suns 108:95
Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks 83:97
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 99:90
Chicago Bulls - Oklahoma City Thunder 85:97
Houston Rockets - Utah Jazz 124:86
Dallas Mavericks - Boston Celtics 94:89
Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 110:100