NBA: novi zmagi za Miami in New York

New York, 24. 04. 2013 08.11 |

Moštvi Miami Heat in New York Knicks sta dobro začeli končnico košarkarske lige NBA, saj sta v boju na štiri zmage obe povedli z 2:0 v zmagah. Golden State je zmagal v Denverju in serijo izenačil na 1:1.

Milwaukee v seriji proti Miamiju zaostaja z 2:0 v zmagah, morda jim bo uspelo izid izenačiti na prihodnjih dveh tekmah, ki jih gostijo v domači dvorani. V Miamiju je moštvo vročice na krilih Dwyana Wada, ki je dosegel 21 točk, in LeBrona Jamesa, ki je zbral 19, z 98:86 zanesljivo premagalo Milwaukee Bucks. Udarni dvojec Miamija je na uvodu v zadnjo četrtino poskrbel, da so se domači košarkarji "odlepili" od gostov, naredili so delni izid 12:0 in si priigrali prednost, ki so jo obdržali do konca. Za goste je 21 točk dosegel Ersan Ilyasova.

V New Yorku so domači kratkohlačniki prvič po letu 2000 v končnici povedli z 2:0 v zmagah. Razpoloženi Carmelo Anthony je zbral 34 točk, J. R. Smith pa jih je k zmagi dodal 19. Raymond Felton je zbral 16 točk. Na drugi strani je Paul Pierce zbral 18 točk, Kevin Garnett pa 12 točk in 11 skokov za košarkarje Bostona, ki bodo v petek gostili tretjo tekmo končnice, kar bo prva tekma po bombnem napadu na bostonskem maratonu. Če Kelti želijo nadaljevati tekmovanje, se bodo morali zbrati in odigrati precej odločneje, da se izognejo izpadu v prvem krogu končnice. Nazadnje se jim je to pripetilo leta 2005, potem pa so postali ena od najmočnejših ekip lige. Boston je še vodil ob polčasu za šest točk, v drugem polčasu pa imel katastrofalen met in dosegel le 23 točk.

Na edini tekmi zahodne konference so Denver Nuggets v domači dvorani s 117:131 klonili proti Golden State Warriors. Stephen Curry je k zmagi prispeval 30 točk in 13 podaj, Jarrett Jack 26, Harrison Barnes 24 in Klay Thompson 21, bojevniki pa so izid v zmagah izenačili na 1:1.

Dwayne Wade in LeBron James sta skupaj dosegla 40 točk za novo zmago Miamija.
Dwayne Wade in LeBron James sta skupaj dosegla 40 točk za novo zmago Miamija. FOTO: Reuters