NBA: Miami za finale potrebuje le še eno zmago

Miami, 31. 05. 2013 07.49 |

Moštvo Miamija pred domačimi navijači ni dopustilo presenečenja na peti tekmi finala vzhodne konference proti Indiani. Ob izjemni igri prvega zvezdnika vročice LeBrona Jamesa so zmagali z 90:79 in povedli s 3:2 v zmagah. Naslednjo tekmo bo gostila Indiana.

Indiana je eno prijetnejših presenečenj letošnje lige NBA, zelo dobro pa igrajo tudi v končnici. V dvoboju z Miamijem so se znašli v zaostanku s 3:2 v zmagah, saj je zvezdniški Miami dobil peto tekmo finala konference. Indiana je dobro igrala v prvem polčasu, vodila za štiri točke, odločilna pa je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili kar z 30:13 in do konca zanesljivo branili prednost. Prvo ime večera je bil znova Miamijev LeBron James, ki je dosegel kar tretjino vseh točk svojega moštva (30), ob tem pa dodal še osem skokov in šest podaj, od tega 16 točk v odločilni tretji četrtini, ko je zgrešil le tri mete (7/10), Udonis Haslem pa jih je v tem delu dosegel 10, brez zgrešenega meta. Pri Indiani je bil prvi strelec Paul George, ki je zbral 27 točk, 11 podaj in pet skokov.

Šesta tekma bo v Indiani, moštvi pa igrata na štiri zmage. V velikem finalu lige NBA je že San Antonio, ki je gladko izločil Memphis.