NBA: Miami vrnil udarec in izenačil izid v zmagah

San Antonio, 14. 06. 2013 07.40 |

Finale košarkarske lige NBA med San Antonio Spurs in Miami Heat je še vedno povsem odprt. Na četrti tekmi so košarkarji Miamija v Teksasu slavili zmago s 109:93 in v boju na štiri zmage razmerje moči poravnali na 2:2.

Tokrat je zvezdniški trojček LeBron James (33), Dwyane Wade (32) in Chris Bosh (20) skupaj dosegel 85 točk. "Kadar Bosh, Wade in James zadevajo v takšnem slogu, kot tokrat, jih je težko premagati," je bil po tekmi odkrit trener San Antonia Gregg Popovich. Košarkarji San Antonia so sicer tekmo bolje odprli in prvo četrtino dobili za deset točk, a že ob polčasu je bil izid poravnan (49:49), nato pa je na sceno stopila zvezdniška zasedba s Floride.

Prvo ime tekme je bil LeBron James.
Prvo ime tekme je bil LeBron James. FOTO: Reuters

James je 33 točkam dodal še 11 skokov in štiri podaje, Bosh pa 20 točkam še 13 skokov in branilci naslova lige NBA so poskrbeli, da je dvoboj še naprej povsem negotov. Miami je prikazal povsem drugačen obraz kot na tretji tekmi, ko je doživel sramoten poraz s 77:113. "Moji fantje so razumeli, kakšen izziv jih danes čaka. A dejstvo je, da na tej ravni nobena tekma ni lahka. Danes smo prikazali odlično igro in vesel sem, da je poraz na tretji tekmi pozabljen," je po zmagi dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Zanimivo je, da je bila tekma dokončno odločena prav v trenutkih, ko na igrišču ni bilo Jamesa. Na klop je za nekaj trenutkov oddiha odšel devet minut in pol pred koncem dvoboja, ko je njegova ekipa vodila za pet točk (86:81). Nato sta Wade in Bosh dosegla naslednjih deset točk svoje ekipe in ko je James znova stopil na parket, je bilo že 11 točk prednosti (96:85), te razlike pa domačim ni uspelo več zmanjšati.

Pri gostiteljih je bil z 20 točkami prvi strelec Tim Duncan, Tony Parker je zbral 15 točk in devet podaj, čeprav je igral s poškodovano mišico, ki jo je "pridelal" na tretji tekmi. "Nisem vedel, kaj lahko pričakujem, zato sem prve tri, štiri minute igral zelo previdno. V prvem polčasu je še nekako šlo, v drugem pa sem čutil bolečine. Upam, da bo čim prej bolje," je dejal Parker, ki v drugem polčasu ni dosegel točke.

Za ostroge je navijal tudi nekdanji kapetan galskih petelinov, nogometni zvezdnik Thierry Henry, sedaj igralec moštva New York Red Bulls, ki je velik prijatelj Parkerja. A tudi to gostiteljem ni pomagalo do zmage. Najboljši strelec v zgodovini francoskega nogometa, ki od leta 2010 igra v ZDA, si večkrat ogleda tekme košarkarskega prvenstva NBA. Za Razliko od Parkerja, ki ima v ZDA že tri naslove prvaka (2003, 2005, 2007) in igra v četrtem finalu NBA, pa nekdanji napadalec Arsenala in Barcelone še nikoli ni bil prvak v ZDA. Peta tekma finala bo na sporedu v nedeljo zvečer prav tako v San Antoniu.