NBA: Miami do rekordne 15. zmage

Miami, 05. 03. 2013 08.24 |

Ekipa lige NBA Orlando Magic je v gosteh pri New Orleans Hornets zmagala s 105:102. Slovenec Beno Udrih je v dresu zmagovalcev v 12 minutah igre prispeval dve točki in pet podaj. Košarkarji Miamija pa so postavili klubski rekord, saj so dosegli že 15. zaporedno zmago.

LeBron James in Dwyane Wade
LeBron James in Dwyane Wade FOTO: Reuters

Aktualni prvaki lige NBA Miami Heat so še naprej neustavljivi. Ekipa s Floride je v noči na torek vknjižila že rekordno 15. zmago zapored, potem ko je v gosteh pri Minnesota Timberwolves slavila s 97:81. Miami je zadnjič izgubil 1. februarja, ko je moral priznati poraz ekipi Indiana Pacers z 89:102. V dresu Miamija je bil tokrat najboljši Dwyane Wade z 32 točkami, desetimi ujetimi žogami in sedmimi podajami. LeBron James, ki ga pesti lažja poškodba kolena, pa je dosegel 20 točk in prav tako ujel deset žog. Miami je s 44 zmagami in le 14 porazi gladko najboljša ekipa vzhodne konference, na zahodu je San Antonio pri 47 zmagah in 14 porazih.

Igralo je tudi moštvo Bena Udriha, vendar 31-letni slovenski košarkar ni bil preveč aktiven pri zmagi Orlanda s 105:102 nad New Orleansom. Prvi strelec zmagovalcev je bil Arron Afflalo s 26 točkami, v zadnjih 38 minutah tekme jih je dosegel kar pet. Orlando, ki je ob polčasu zaostajal za kar 17 točk, je s to zmago uspešno zaključil negativni niz treh porazov. Pri domačih so Anthony Davis, Greivis Vasquez in Eric Gordon dosegli po 17 točk.

New Orleans Hornets - Orlando Magic 102:105
Golden State Warriors - Toronto Raptors 111:105
Cleveland Cavaliers - New York Knicks 97:102
Milwaukee Bucks - Utah Jazz 109:108
Minnesota Timberwolves - Miami Heat 81:97
Denver Nuggets - Atlanta Hawks 104:88
Portland Trail Blazers - Charlotte Bobcats 122:105