NBA: Indiana po 11 letih slavila v San Antoniu

New York, 08. 12. 2013 09.46 |

Na tekmi košarkarske lige NBA je Miamijevemu zvezdniku LeBronu Jamesu le malo zmanjkalo do trojnega dvojčka na obračunu z Minnesoto, saj je zbral 21 točk, 14 skokov in osem podaj. Indiana je prekinila dolg niz neuspehov v San Antoniu in zmagala prvič po 11 letih.

Paul George je San Antoniu nasul 28 točk.
Paul George je San Antoniu nasul 28 točk. FOTO: Reuters

Košarkarji Indiane so San Antonio Spurs premagali z odlično igro v tretji četrtini (dobili so jo s 35:17) in razpoloženim Paulom Georgeom. Ta je tekmo končal pri 28 točkah, košarkarji Indiane pa so z zmago 111:100 končali niz 11 tekem brez zmage proti Ostrogam, ki se je začel aprila 2007, poleg tega so v gosteh zmagali prvič po letu 2002. Za Indiano je David West dodal še 20 točk.

Z 28 točkami je tekmo končal tudi nemški zvezdnik Dirk Nowitzki. Zmago njegovemu Dallasu (108:106) pa je na tekmi v Portlandu tokrat zagotovil Monta Ellis s košem ob zvoku sirene. Prvi zvezdnik Miamija LeBron James je bil blizu trojnemu trojčku, zanj sta mu zmanjkali dve podaji. Na tekmi z Minnesoto, ki so jo James in soigralci dobili zanesljivo s 103:82, je namreč dosegel 21 točk, 14 skokov in osem podaj.

Bolj tesno je bilo v Clevelandu, kjer so domači premagali Los Angeles Clippers z 88:82. Domačega zvezdnika Kyria Irvinga je med tekmo zmotil navijač, ki je pritekel na igrišče in se ga dotaknil, preden so ga varnostniki odstranili s terena, vseeno pa je Irving zbral 20 točk in bil skupaj s Tristanom Thompsonom najboljši pri domačih. Za četrto zmago Detroita v nizu ima največ zaslug Brandon Jennings, ki je v Chicagu tekmecem nasul 33 točk, največ v tej sezoni. Pri številki 30 se je ustavil košarkar Golden Statea Klay Thompson, ki je prispeval levji delež k zmagi nad Memphisom.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Po podaljšku se je končal dvoboj med Sacramentom in Utahom. Dodatni del igre je Sacramentu zagotovil Ben McLemore s trojko tri sekunde pred koncem, v podaljšku pa so bili nato kralji vladarji na igrišču in na koncu zmagali s 112:102. Isaiah Thomas (tekmo je končal pri 26 točkah) jih je šest dosegel v podaljšku, še dve točki več je zbral njegovi soigralec DeMarcus Cousins.

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 82:90
San Antonio Spurs - Indiana Pacers 100:111
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers 88:82
Portland TrailBlazers - Dallas Mavericks 106:108
Utah Jazz - Sacramento Kings 102:112 (podaljšek)
Chicago Bulls - Detroit Pistons 75:92
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 82:108
Minnesota Timberwolves - Miami Heat 82:103