NBA: Dvojni dvojček Dragića in zmaga za novega trenerja

Sacramento, 24. 01. 2013 08.41 |

Košarkarji Phoenix Suns so v severnoameriški košarkarski ligi NBA vpisali prvo zmago pod novim trenerjem Lindseyjem Hunterjem. Phoenix je v gosteh premagal moštvo Sacramento Kings s 106:96. Los Angeles Lakers so zabeležili nov poraz.

Ljubljančan Goran Dragić je dobro izkoristil minutažo. V 31 minutah v prvi peterki Phoenixa je vpisal 12 točk, 11 podaj, blokado in ukradeno žogo. Najboljši strelec Phoenixa je bil Luis Scola z 21 točkami. Phoenix je sicer na repu zahodne konference izenačen z New Orleans Hornets pri 14 zmagah in 28 porazih.

Najtrofejnejše moštvo lige NBA Los Angeles Lakers v tej sezoni ne najde izhoda iz krize. V gosteh pri Memphis Grizzlies (93:106) so vpisali 25. poraz v tej sezoni, na zadnjih 12 tekmah so slavili le dvakrat. Razmerje 17 zmag in 25 porazov na prvih 42 tekmah pa je drugo najslabše v zgodovini tega moštva, odkar so se v letu 1960 preselili v Kalifornijo. V sezoni 1993/94 so na 42 tekmah vpisali 14 zmag in 28 porazov ter se niso uvrstili v končnico prvenstva. Za nameček se je v drugem polčasu poškodoval center Dwight Howard, ki je zapustil igrišče s poškodbo rame po le 14 minutah na parketu, v tem času pa je vpisal zelo skromni izkupiček dveh točk in dveh skokov. K četrtemu porazu v nizu jezernikom ni pomagal niti prvi strelec Kobe Bryant z 29 točkami.

Goran Dragić je v statistiko vpisal dvojni dvojček ob zmagi Phoenixa.
Goran Dragić je v statistiko vpisal dvojni dvojček ob zmagi Phoenixa. FOTO: Reuters

Sacramento Kings – Phoenix Suns 96:106
Charlotte Bobcats – Atlanta Hawks 92:104
Miami Heat – Toronto Raptors 123:116 (podaljšek)
Chicago Bulls – Detroit Pistons 85:82
Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers 106:93
Houston Rockets – Denver Nuggets 95:105
Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 83:91
San Antonio Spurs – New Orleans Hornets 106:102