NBA: Dragić prvi strelec Phoenixa proti Clippersom

Phoenix, 25. 01. 2013 08.10 |

Moštvo košarkarske lige Phoenix Suns je doma premagalo Los Angeles Clippers s 93:88. Slovenski košarkar Goran Dragić je v dresu sonc odigral 34 minut in dosegel 24 točk, osem podaj in pet skokov.

Ljubljančan Goran Dragić je 19 od skupaj 24 točk dosegel v prvem polčasu, ekipa pa ima zdaj pod vodstvom začasnega trenerja Lindseyja Hunterja že dve zmagi. Marcin Gortat je dodal 15 točk, vključno s prostima metoma 23 sekund pred koncem tekme. Luis Scola in Markieff Morris sta dodala vsak po 14 točk. Clippers so izgubili tretjo zaporedno tekmo, zaradi poškodbe pa so bili brez Chrisa Paula. Prvi strelec je bil z 21 točkami Jamal Crawford.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Toronto Raptors so v gosteh premagali Orlando Magic s 97:95. Moštvo je ustavilo nalet Orlanda v zadnjih minutah tekme, DeMar DeRozan pa je zmago zapečatil z metom iz skoka ob zvoku sirene. Tekmo je končal pri 22 točkah, Amir Johnson jih je dodal 21. V dresu domačih, ki so izgubili četrto zaporedno tekmo in že 15. od zadnjih 17, je bil z 19 točkami najboljši Nikola Vučević, ki je ujel še 14 odbitih žog. Arron Afflalo je prispeval 16 točk, Glen Davis pa 15.

Tudi Boston Celtics so morali priznati premoč gostom, New York Knicks so bili boljši z 89:86. Prvi mož New Yorka, ki je končal negativni niz 11 porazov, je bil po pričakovanjih Carmelo Anthony, ki je dosegel 28 točk. Pri Bostonu, ki je klonil petič zapored, je bil s 23 točkami najučinkovitejši Rajon Rondo, ki je za četrtega trojnega dvojčka sezone prispeval še deset skokov in enajst podaj. Paul Pierce je dodal 22 točk. Moštvi sta se kar 17-krat izmenjali v vodstvu.