Nachbar pomagal Barceloni do zmage

Barcelona, 09. 11. 2013 10.14 |

Slovenski košarkar španske Barcelone Boštjan Nachbar se je s soigralci veselil evroligaške zmage nad moskovskim CSKA-jem (79:70). Dravograjčan je v 14 minutah dosegel sedem točk. Uspešen je bil tudi Mirza Begić.

Košarkarji Barcelone so v evroligi v domači dvorani premagali moskovski CSKA z 79:70, s čimer so se povzpeli na drugo mesto skupine A. Slovenec v dresu katalonskega velikana Boštjan Nachbar je k zmagi v dobrih 14 minutah in pol na parketu prispeval sedem točk, dva skoka in ukradel eno žogo. Na vrhu skupine brez poraza ostaja Fenerbahče. Košarkarji Fenerja so tokrat gostovali pri beograjske Partizanu in ga premagali z 88:78. Tako brez poraza ostajajo na vrhu skupine A. Na tekmi Nanterre - Budivelnik Kijev so zmagali gostitelji z 80:61.

Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar FOTO: Damjan Žibert

Sinoči so bile na sporedu tudi tekme skupine C. Vodilna ekipa skupine ostaja Olympiacos, ki je za zdaj še brez poraza. Tokrat so grški košarkarji gostovali pri Montepaschiju iz Siene in zmagali s 70:62. Mirza Begić je k zmagi prispeval devet točk ter po štiri skoke in blokade. Košarkarji Zielone Gore so doma s 75:78 klonili proti Galatasarayu, Bayern München pa je pred domačimi navijači z 82:68 ugnal Unicajo Malago.