Nachbar blestel ob zmagi Barcelone

Barcelona, 15. 04. 2014 22.50 |

Zaečeli so se četrtfinalni boji v košarkarski evroligi. Košarkarji Barcelone so odlično začeli serijo na tri zmage in povedli z 1:0. Na domačem parketu so z 88:61 premagali Galatasaray, prvi strelec katalonske ekipe je bil Boštjan Nachbar, ki je turškemu tekmecu nasul 19 točk.

Boštjan Nachbar je Galatasarayu nasul 19 točk.
Boštjan Nachbar je Galatasarayu nasul 19 točk. FOTO: Damjan Žibert

Boštjan Nachbar je ob metu iz igre 5:8 dosegel 19 točk v 14 minutah. Drugi slovenski košarkar Erazem Lorbek je bil manj razpoložen, vpisal je šest točk v 24 minutah. Galatasaray je dobil prvo četrtino z 21:14, polčas s 35:33, a si je nato gleženj poškodoval Carlos Arroyo, ki v nadaljevanju ni več stopil na parket. Arroyo je bil, kljub poškodbi, s 14 točkami prvi strelec gostov.

V drugem četrtfinalnemu obračunu sta se v Madridu pomerili ekipi Real Madrida in Olympiakosa Pireja, boljša je bila domača ekipa iz španske prestolnice, ki je grške goste premagala z 88:71 in v četrtfinalu povedla z 1:0 v zmagah. Najbolj učinkovit pri Madridu je bil Rudy Fernandez z 20 točkami, pri gostih pa je bil prvi strelec Vassilis Spanoulis z 18 točkami. Mirze Begića ni bilo v postavi Olympiakosa.