Zimski športi

Na prvem treningu Slovenki med deseterico

Val d'Isere, 12. 12. 2012 13.00 |

Na prvem treningu alpskih smučark pred smukom za svetovni pokal v francoskem Val d'Iseru sta se slovenski smučarki uvrstili med deseterico. Tina Maze je zasedla četrto mesto, Ilka Štuhec pa je bila sedma. Prvi trening so opravili tudi smukači.

Smučarke so imele priložnost spoznati progo Oreiller Killy v Val d'Iseru, kjer bosta v petek in soboto na sporedu tekmi svetovnega pokala. Na prvem treningu smuka je najboljši čas postavila Avstrijka Anna Fenninger, le za tri stotinke je zaostala Američanka Julia Mancuso, tretje mesto je zasedla Španka Carolina Ruiz Castillo, ki je zaostala za 42 stotink. Takoj za njo se je uvrstila Tina Maze (+0,54), dobro pa se je odrezala tudi Ilka Štuhec, ki je zasedla sedmo mesto (+0,91). Nemka Maria Höfl Riesch je bila peta (+0,64), Američanka Lindsey Vonn pa je zasedla šele 18. mesto (+1,34).

Tina Maze
Tina Maze FOTO: Reuters

Najhitrejši Svindal
Smučarji so opravili prvi trening smuka na kar 3446 metrov dolgi progi Saslong v Val Gardeni. Prvi trening je najbolje opravil Norvežan Aksel Lund Svindal (1:58.73), drugi je bil Kanadčan Erik Guay (+0.04), tretji pa Avstrijec Klaus Kroell (+0.10). Od Slovencev je bil najhitrejši Rok Perko, ki je postavil 26. čas, za Svindalom pa je zaostal za 1,56 sekunde. Andrej Šporn je bil 31. (+1.80), Boštjan Kline 37. (+1.93), Andrej Jerman pa 41. (+2.05).