Ljubljana, 12. 10. 2012 20.41 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v 11. krogu lige EBEL dočakali prvo letošnjo domačo zmago v razširjeni avstrijski konkurenci. Padla je SAPA Fehervar (4:2), med strelce pa se je prvič po prihodu v Tivoli vpisal NHL-ovec Jan Muršak.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so se z gostovanja pri češkem Znojmu vrnili s pozitivnim izidom. Na gostovanju so namreč zmagali s 5:3, pokazali zelo borben obraz in le vprašanje časa je bilo, kdaj se bo zmajem pod taktirko Bojana Zajca odprlo tudi na domačem ledu. Na odgovor so morali privrženci zeleno-belih počakati vsega nekaj dni, saj so v 11. krogu igralci Olimpije v Tivoliju deklasirali SAPO Fehervar. Že v uvodni tretjini so gledalci po vsega 26 sekundah dočakali gol prvega zvezdnika moštva, NHL-ovca Jana Muršaka, v 4. minuti pa so gostitelji po zaslugi Patricka Coulombeja vodili že z 2:0.

Jan Muršak je zabil dvakrat.
Jan Muršak je zabil dvakrat. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem delu dvoboja so hokejski navdušenci videli še dva gola, poleg Jake Ankersta pa je mrežo tekmeca še drugič na obračunu zatresel Muršak; Pesničan je gostujočega vratarja Adama Munra premagal , ko so imeli slovenski državni prvaki igralca manj na ledeni ploskvi. Zmaji so navduševali s kombinatorno in napadalno igro, tekmec pa jim tokrat ni bil kos v prav nobeni prvini hokejske igre.

Vse do sklepnega dela dvoboja. Takrat so namreč domačini za hip popustili, bili z mislimi že pri naslednjem krogu, gostje iz Madžarske pa so to izkoristili in prek  Laszla Sikorcina in Andrasa Horvatha znižali na 4:2. Pred zadnjimi petimi minutami obračuna je bilo tako v vrstah zmajev nekaj nervoze, a je bila ta povsem odveč. Zajčeva četa je namreč odigrala zbrano in povsem zasluženo dobila prvi domači dvoboj v letošnji sezoni razširjene avstrijske konkurence.

Telemach Olimpija - SAPA Fehervar 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Muršak 1., 37., Coulombe 4., Ankerst 35.; Sikorcin 54., Horvath 56.