VIDEO in FOTO: Mariboru derbi v Kopru, Olimpija z novo zmago že druga

Ljubljana, 26. 09. 2012 18.08 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min

V 11. krogu slovenske prve lige je Mura z zmago s 3:1 proti Hitu Gorici zapustila zadnje mesto na prvenstveni lestvici. Nogometaši Olimpije so vknjižili četrto zaporedno zmago proti velenjskemu Rudarju (2:1), v derbiju kroga pa je aktualni prvak iz Maribora na Bonifiki premagal Koper s 3:2.

Ljubljančani pod vodstvom Andreja Razdrha še naprej nizajo zmage. Današnji uspeh proti Velenjčanom je bil že četrti zapored.  Čeprav je bila Olimpija v uvodu boljši tekmec, priložnosti v prvih 20 minutah ni bilo. Ko je Rudar začel vzpostavljati ravnotežje na igrišču, pa so zeleno-beli povedli. Senad Jahić je v 24. minuti v kazenskem prostoru storil prekršek nad Bobanom Jovićem, Nikola Nikezić pa je uspešno izvedel strel z bele točke za vodstvo z 1:0. Po golu se je igra malce razživela in v 32. minuti je Rudar izenačil.
Uroš Rošer je s 35 metrov s prostega strela podal v kazenski prostor, žogo je eden izmed njegovih soigralcev zgrešil, kar pa je zmedlo vratarja Elvisa Džafića, tako da je končala v mreži. Takoj zatem je imel na drugi strani Nikezić priložnost za novo vodstvo Olimpije, vendar je Matjaž Rozman njegov nizek strel ukrotil. Brez moči pa je bil slednji v 42. minuti, ko je Nik Omladič izvrstno izvedel prosti strel z 20 metrov, ko je žogo poslal mimo živega zidu v mrežo za 2:1.

Trener Andrej Razdrh na klopi Olimpije še ni oddal točke.
Trener Andrej Razdrh na klopi Olimpije še ni oddal točke. FOTO: Damjan Žibert

V uvodu drugega polčasa sta ekipi sicer kazali živahno predstavo, v kateri pa so manjkali zaključni streli. Prvega nevarnejšega v tem delu igre je v 62. minuti sprožil Jaka Bizjak, ki je z razdalje le za malce zgrešil cilj. V 66. minuti je na drugi strani nekaj dela Rozmanu naložil Omladič, a je ostalo pri 2:1. Tudi nadaljevanje je minilo v odprti predstavi, v kateri pa je bilo pravih priložnosti le za vzorec. Tik pred koncem tekme je moral predčasno z igrišča Matic Fink, ki je dobil drugi rumen karton, a ker je bilo to praktično zadnje dejanje na tekmi.

Mura zbežala z zadnjega mesta

V dokaj klavrnem vzdušju, že dolgo namreč Fazanerija ni bila tako prazna, so domači začeli napadalno.  V 22. minuti pa se je Fazanerija razveselila vodilnega zadetka. Mate Eterovič je podal z desne strani, Fajić pa je z glavo poslal žogo v desni kot vrat vratarja Simčiča. Pet minut pozneje je silovito sprožil Horvat, Simčič je žogo odbil v kot, v naslednjem napadu pa je Fajić za las zgrešil cilj. Na drugi strani je Uroš Celcer osem minut pred koncem prvega polčasa nevarno streljal proti domačim vratom, a je žoga končala v naročju zanesljivega in dobro postavljenega Filipa Drakovića. V 43. minuti je Mura zapravila izjemno priložnost za povišanje vodstva, potem ko je po podaji Damjana Boharja Eterovič povsem neoviran z glavo zgrešil cilj in žogo poslal pol metra čez gol.

Trener Oliver Bogatinov je vknjižil tretjo zmago na klopi Mure.
Trener Oliver Bogatinov je vknjižil tretjo zmago na klopi Mure. FOTO: Damjan Žibert

Nadaljevanje je prineslo prvo razburjenje v 47. minuti. Kris Jogan si je po prekršku nad Erikom Janžo prislužil drugi rumeni karton in izključitev, tako da so Novogoričani na igrišču ostali z igralcem manj. Tudi ob novem razmerju moči so gosti izenačili ob neodločni obrambi domačih, ko je z 18 metrov zadel Welle Ndiaye. Veselje gostov pa je bilo kratkotrajno, že čez dve minuti so si črno-beli priigrali novo prednost. Po kotu z desne strani je najvišje skočil Denis Kramar in z glavo žogo poslal v mrežo. Gosti so žogo sicer izbili, še preden se je dotaknila mreže, a je po posredovanju linijskega sodnika glavni delivec pravice Boris Tošeski priznal zadetek. Zaradi nešportnega vedenja je zatem moral predčasno pod prho Alen Jogan. Domači so potrdili zmago deset minut pred koncem. Fajić je prodrl po levi strani, njegov predložek v sredino pa je spretni Dragan Jelić s petih metrov preusmeril v mrežo.

Drevenšek zadel za peto zmago Aluminija

Nogometaši Aluminija so z zmago proti krajnskemu Triglavu potrdili osvojeno točko iz Kopra. To je bila že peta zmaga Aluminija, s katero so se utrdili v sredini prvenstvene lestvice. Kranjčani so na drugi strani doživeli že sedmi poraz in zasedajo zadnje mesto. Zmagoviti gol je padel v uvodnih minutah drugega polčasa. Vraničar je v 48. minuti lepo spustil žogo Marku Drevenšku, ki je naredil dva koraka in močno udaril po žogi, slednja pa je končala v gostujoči mreži.

V Celju brez zadetkov

Sebastjan Gobec
Sebastjan Gobec FOTO: Damjan Žibert
Na celjskem stadionu Petrol sta se pomerili ekipi iz zgornje polovice lestvice, po povsem enakovredni predstavi pa se je njun dvoboj končal brez zadetkov, tako da ostajata na četrtem oziroma petem mestu. Obračun med Celjani in Domžalčani se je začel "krvavo", v deveti minuti si je po trku z enim od domačih igralcev Uroš Korun prebil arkado, po hitri zdravniški intervenciji pa je tekmo nadaljeval s prevezo na glavi. V prvem polčasu se je odvijal enakovreden boj, bolj pestro dogajanje pa je bilo v drugi polovici. Prvo obetavnejšo priložnost so si v 24. minuti priigrali Celjani: pobudnik akcije je bil Marko Kolsi, ki je prodrl po desni strani, strel Klemna Medveda pa je v zadnjem trenutku preprečil Darko Topić. V 36. minuti je izkušeni Sebastjan Gobec poslal predložek z desne strani, žoga je prišla do Kolsija, ki je poslal nevaren predložek do Matica Žitka, po njegovem strelu pa je Ivan Knezović z glavo zadel vratnico, žoga pa se je nato odbila v kot. Domžalčani so si najlepšo priložnost priigrali v 40. minuti: najprej je Nejc Skubic odvzel žogo Blažu Vrhovcu in jo podal do Aleksa Pihlerja. Slednji je v ogenj poslal Žigo Kousa, ki se je znašel sam pred domačim vratarjem Maticem Kotnikom, a je meril mimo desnih vrat. V drugi polovici tekme je okoli 450 gledalcev spremljalo dokaj podobno predstavo. Še najbolj razburljivo je bilo v sami končnici: v 81. minuti se je poškodoval Iztok Močivnik, ki se je po triminutni zdravniški oskrbi sicer vrnil na igrišče, a ga je nato v 88. minuti dokončno zapustil. Domžalčani niso izkoristili terenske premoči, v samih izdihljajih tekme pa si je "rezervist" Mato Šimunović po hudem prekršku nad Maticem Žitkom prislužil rdeč karton.

Mariborčani zabili enega več od Koprčanov

Mariborčani so se v Kopru veselili nove prvenstvene zmage.
Mariborčani so se v Kopru veselili nove prvenstvene zmage. FOTO: Aljoša Kravanja

Državni prvaki se tudi z Obale vračajo s polnim izkupičkom. Večino dela na poti k deveti zmagi v prvenstvu, s katero so se še utrdili na vrhu prvenstvene lestvice, so Štajerci opravili v prvem polčasu, ko so zabili vse tri gole. Koprčani na drugi strani so vpisali tretji poraz in ostajajo na tretjem mestu. Uvodne minute tekme so minile v "primerjanju" moči in do prvega zadetka na tekmi večjih priložnosti gledalci niso videli. Nata pa sta v 19. minuti po protinapadu Marcos Tavares in Agim Ibraimi izpeljala lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Goran Cvijanović. Sledile so minute, ko so nekaj več poskušali tudi domači. V 37. minuti je po globinski podaji Dragan Čadikovski pobegnil Jovanu Vidoviću in s strelom po tleh premagal Jasmina Handanovića. Kljub izenačenju pa gosti niso popuščali. V 41. minuti so tako v enem od številnih polprotinapadov spet povedli. Aleš Mejač je hitro prodrl po desni strani proti koprskim vratom in s strelom v bližnji kot premagal Hasića. Gosti so minuto pred koncem prvega polčasa šli v nov protinapad, ko je Aleš Mertelj lepo zaposlil Tavaresa, slednji pa je iz neposredne bližine žogo le še potisnil v koprsko mrežo. Mlada koprska vrsta, v kateri je igralo veliko nogometašev, mlajših od 20 let, se kljub prepričljivemu vodstvu favoriziranih gostov ni predala. Že v 46. minuti je Milan Bubalo pritekel pred Handanovića, a je bil slednji v tem dvoboju uspešnejši. Varovanci trenerja Darka Milaniča so nato resno zagrozili v 60. minuti. Aleš Mejač je s pravo "bombo" z več kot 20 metrov zatresel vratnico domačega gola. Da bo nadaljevanje srečanja še bolj zanimivo, so domači poskrbeli v 68. minuti, ko je hitri Bubalo podal v kazenski prostor, kjer je Urban Žibert spretno streljal in tudi zadel gostujočo mrežo. Prav v zaključnih trenutkih tekme pa bi domači lahko izenačili. Rezervist Ivan Brečević je v 90. minuti po strelu s 25 metrov zadel prečko mariborskega gola. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa se je, potem ko je bil v dokaj ugodnem položaju, z nespretnim strelom osmešil Čadikovski.

Aluminij - Triglav 1:0 (0:0)