Minnesoto le še točka loči od Kopitarjevih kraljev

Detroit, 24. 03. 2014 10.47 |

Anže Kopitar in njegovo moštvo Los Angeles Kings sta imela nedeljski večer prost pred tremi tekmami v gosteh. Kralje že čaka gostovanje v Philadelphii, nato pa sledita še poti v Washington in Pittsburgh. Neposrednega tekmeca v boju za šesto mesto v zahodni konferenci Minnesoto Wild od kraljev loči le ena točka.

Hokejisti Minnesote so bili uspešni v gosteh pri Detroit Red Wings, ko so slavili s 4:3 po podaljšku. Odločilni zadetek je v tretji minuti podaljška prispeval Matt Moulson. Rdeča krila so zapravila prednost 2:0 iz prve tretjine. Igralci Minnesote so zrežirali preobrat, v glavnih vlogah pa sta bila Jason Pominville z golom v 32. minuti, nato pa sta bila v tretji tretjini uspešna še Charlie Coyle in Zach Parise za vodstvo gostov 3:2. Domači so podaljšek izsilili z zadetkom Slovaka Tomaša Tatarja, nato pa so bili po koncu rednega dela uspešnejši člani gostujočega moštva. Minnesoto (85 točk) tako le še točka loči od Los Angeles Kings (86), ki na razvrstitvi zahodnega dela lige NHL z eno odigrano tekmo manj še držijo šesto mesto. V derbiju večera, udarila sta se drugo moštvo vzhoda Pittsburgh Penguins in vodilna ekipa zahoda St. Louis Blues, so bili z minimalno razliko 1:0 boljši gostje iz St. Louisa.

Nino Niederreiter
Nino Niederreiter FOTO: Reuters

Zmagoviti gol je v zadnji tretjini dosegel David Backes. St. Louis se je na vrhu lige s 103 točkami izenačil z vodilno ekipo vzhodne konference Bostonom. Vodilni moštvi lige sta sicer za zdaj edini vknjižili več kot sto točk ter sta si že zagotovili mesto v končnici prvenstva. Na preostalih tekmah je ekipa New York Islanders z 2:0 odpravila Columbus Blue Jackets, aktualni prvaki lige Chicago Blackhawks so na domačem ledu izgubili z Nashville Predators z 0:2, potem ko je Pekka Rinne zaklenil vrata gostov. Finec se je veselil sploh prvega "shutouta" v tej sezoni.

Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 0:1
New York Islanders - Columbus Blue Jackets 2:0
Chicago Blackhawks - Nashville Predators 0:2
New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 3:2
Detroit Red Wings - Minnesota Wild 3:4
Vancouver Canucks - Buffalo Sabres 4:2
Anaheim Ducks - Florida Panthers 6:2