VIDEO in FOTO: Mariborčani v Stožicah upravičili vlogo favorita

Ljubljana, 02. 03. 2014 17.14 |

Nogometaši NK Maribora so v zaostalem obračunu 4. kroga državnega prvenstva s 3:0 ugnali Olimpijo. Dvoboj je bil zaradi neprimernega obnašanja navijačev ljubljanskega moštva večkrat prekinjen.

Nogometaši ljubljanske Olimpije so skupaj z NK Mariborom odprli drugi del prvoligaške sezone, zeleno-beli in vijoličasti pa so v Stožicah odigrali zaostali obračun 4. kroga PrveLige.

V uvodnih minutah gledalci niso mogli posebej uživati v predstavi najboljših slovenskih klubov minule sezone. V 22. minuti so pristaši ljubljanskega kluba s pirotehniko prekinili dvoboj – 22. minuto so izbrali zaradi številke 22, ki jo nosi nekdanji ljubljenec Green Dragons Dare Vršič, danes član Maribora - , zaradi česar je glavni sodnik Damir Skomina za štiri minute podaljšal prvi polčas. Prekinitev državnih prvakov ni zmedla, saj so iz minute v minuto igrali bolje in v 35. tudi zatresli mrežo gostiteljev. Po hitri kombinaciji se je v vlogi realizatorja izkazal Damjan Bohar.

Andraž Šporar
Andraž Šporar FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so zmaji zaigrali še bolj agresivno, stopnja neprimernega obnašanja ljubljanskih navijačev, ki so s pirotehničnimi sredstvi ogrožali nogometaše na terenu, se je stopnjevala, glavni sodnik Damir Skomina pa je v 60. minuti dvoboj začasno prekinil. Ob vrnitvi na igrišče je sledilo opozorilo, da je bila to zadnja prekinitev dvoboja, saj bodo ob naslednjem poku pirotehnike dvoboj dokončno prekinili. Do tega ni prišlo, dvoboj se je nadaljeval, gostje pa so prek Aleša Mertlja in Martina Milca dvakrat nevarno zapretili. V 80. minuti pa tudi povišali prednost. V 80. minuti je na 2:0 povišal Nusmir Fajić in deset minut pred iztekom igralnega časa je bilo jasno kdo bo osvojil nove tri točke.

V 10-minutnem sodniškem dodatku je najprej Aleksander Rajčević zadel lastno vratnico, v 96. minuti pa je Jean Philipp Mendy povišal na 3:0. Takrat so se s tribune na kateri so bili ljubljanski navijači zaslišali rasistični vzkliki, zato je Skomina še enkrat prekinil dvoboj, ki se je nekaj minut zatem nadaljeval. Rezultat se do izteka igralnega časa ni več spremenil in ostalo je pri gladki zmagi gostov.