Mariborčani praznih rok iz Wigana

Wigan, 03. 10. 2013 21.16 |

Nogometaši Maribora so tudi v drugem krogu evropske lige doživeli poraz. Na gostovanju na Otoku pri Wiganu so slovenski državni prvaki izgubili s 3:1. Gol je za vijoličaste dosegel Tavares. Tudi slovenski igralci v drugih evropskih klubih so bili na tekmah 2. kroga brez pravega učinka.

Mariborčani ostajajo praznih rok po uvodnih dveh krogih skupinskega dela lige Evropa. V 1. krogu je Maribor v Ljudskem vrstu izgubil proti Rubinu iz Kazana (2:5), v 2. krogu pa je gostoval pri angleškemu moštvu Wigan in se domov vrača s porazom (2:1). Mariborske nogometaše je prvič vodil trener Ante Šimundža, ki je nasledil hrvaškega stratega Anteja Čačića. Ekipi sta se v evropskih tekmovanjih pomerili prvič, več pa so pokazali gostitelji. V prvem polčasu so dosegli dva gola, po napaki vratarja Maribora Jasmina Handanovića je zadel prazno mrežo Nick Powell (22.), 12 minut zatem pa je z glavo zadel še Ben Watson. V drugem polčasu so Mariborčani pokazali boljšo igro, plod tega je bilo tudi znižanje izida, v 60. minuti je gol dosegel Marcos Tavares, ki je imel v nadaljevanju še dve lepi priložnosti. Domači so v sodnikovem podaljšku dosegli še tretji gol, svojega drugega je dosegel Powell, za končnih 3:1

Mariborske nogometaše je na tribunah stadiona DW Wigan spremljalo 150 najbolj zvestih štajerskih viol, ki pa so bili na prostoru s 4000 mesti kar nekako izgubljeni. Domači niso dolgo čakali na prvi gol, v 22. minuti je Jean Beausejour podal z leve strani, Handanović ni bil uspešen z odbijanjem, do žoge je prišel Nick Powell, ki jo je neoviran z glavo usmeril v prazno mrežo. V 34. minuti so prišli do vodstva z 2:0. Beausejour je v kazenski prostor podal odlično žogo, pritekel je Ben Watson in z glavo zabil žogo v mrežo. V 55. minuti so domači zadeli vratnico, le pet minut kasneje pa je Marcos Tavares znižal zaostanek na 1:2. Jean-Philippe Mendy je prodrl po desni strani, vzdržal dvoboj z Ryanom Shottonom, se spretno odločil za povratno podajo v sredino kazenskega prostora, kjer je Tavares našel žogi pot v mrežo med domačimi branilci. Domači niso popuščali. Če se je že zdelo, da bodo Mariborčane izigrali le z 2:1, je bil v sodnikovem dodatku znova uspešen Powell. Slednji je za odločilni gol začel samostojni prodor, mariborska obramba se ni znašla v zmedi in domači so se lahko veselili zmage z visoko prednostjo.

Wigan je bil v 2. krogu lige Evropa boljši od Maribora.
Wigan je bil v 2. krogu lige Evropa boljši od Maribora. FOTO: Reuters

Slovenci brez pravega učinka v evropski ligi
Slovenska vrsta ima v tem tekmovanju precej svojih predstavnikov. Tim Matavž je s svojim PSV iz Eindhovna gostoval pri Černomorcu iz Odese in zmagal z 2:0. Slovenski napadalec sicer ni igral. Ludogorec Razgrad je gostil zagrebški Dinamo in ga premagal kar s 3:0. Roman Bezjak, ki ga slovenski selektor Srečko Katanec občasno pokliče med svoje izbrance, je v igro vstopil v 71. minuti. Kevin Kampl je s svojim Salzburgom slavil zmago v gosteh proti Esbjergu z 2:1. Slovenski reprezentant je igral celo tekmo in dobil rumeni karton.

Hrvaška Rijeka je pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža Keka igrala 1:1 proti Betisu iz Seville, Matije Škarabota ni bilo v postavi. Pri St. Gallenu zaradi poškodbe ni bilo Džengisa Čavuševića, njegov klub je izgubil v gosteh pri Swanseaju z 0:1. Miral Samardžić je igral celo tekmo za Šerif iz Tiraspola, njegova ekipa pa je v gosteh proti Tromsoeju iztržila 1:1, čeprav je zadnjih slabih 20 minut igrala z igralcem manj.

Prav tako je tekmo z igralcem manj končala italijanska Fiorentina, pri kateri pa spet v postavi ni bilo slovenskega reprezentanta Josipa Iličića. Kljub temu so Italijani v gosteh zmagali z 2:1 po golih Gonzala Rodrigueza in Massima Ambrosinija. Ažbe Jug je kot rezervni vratar obsedel na klopi Bordeauxa, njegovi soigralci pa so izgubili proti Maccabiju iz Tel Aviva z 1:2. Legia iz Varšave je klonila pred ciprskim Apolonom z 0:1, in sicer brez pomoči občasnega reprezentanta Marka Šulerja.

Wigan - Maribor 3:1 (2:0)
Powell (22., 91.), Watson (34.); Tavares (60.)