München, 01. 08. 2013 22.05 |

Nogometaši Bayerna so na prestižnem nogometnem turnirju Audi Cup osvojili prvo mesto. V finalu so na domači Allianz Areni premagali Manchester City z 2:1, gol odločitve je dosegel Mario Mandžukić.

Nogometaši Bayerna so na domači zelenici v finalu turnirja Audi Cup premagali Manchester City z 2:1. Tokrat je šlo tudi za obračun dveh novih trenerjev na klopeh obeh moštev, Pepa Guardiole pri Bayernu in Manuela Pellegrinija pri Cityju. Münchenski Bayern je že tretje leto zapored gostil prestižni nogometni turnir Audi Cup, na katerem so poleg Bavarcev igrali še nogometaši AC Milana, Manchester Cityja in Sao Paula.

V prvem polčasu golov ni bilo, v 61. minuti pa so povedli angleški gostje, gol je dosegel novinec v vrstah Cityja Alvaro Negredo v 61. minuti. A so Bavarci stvari obrnili v svojo korist le v dvanajstih minutah. V 66. minuti je gol iz enajstmetrovke dosegel Thomas Müller in izid izenačil, v 73. minuti pa je gol za vodstvo in tudi končno zmago dosegel motivirani Mario Mandžukić. Hrvat v vrstah Bayerna je Guardioli znova pokazal, da mora v nadaljevanju sezone resno računati nanj in to ne le v vlogi rezervista. Španski trener je nekdanjega igralca zagrebškega Dinama na klopi pustil že na polfinalni tekmi proti Sao Paulu, ko je nato Hrvat v drugem polčasu vstopil v igro in se izkazal zgolj po desetih minut po prihodu na igrišče, ko je zabil vodilni gol. To je bil tudi zmagoviti gol, saj je Bayern zmagal z 2:0. Na finalni tekmi je Mandžukić vstopil v igro v 57. minuti, zamenjal je Thiaga Alcantaro, gol pa je dosegel le po 16 minutah igre, v nadaljevanju pa zadel še vratnico. In to je bil znova gol za uspeh in slavje Bayerna, saj so slavili z 2:1 in osvojili turnirsko zmago.

Na tekmi za tretje mesto sta se pomerila poraženca sredinih tekem, AC Milan in Sao Paulo. Uspešnejše je bilo italijansko moštvo, ki je zmagalo z 1:0, gol odločitve je dosegel 19-letni Kingsley Boateng.