"Marihuana ni nič bolj nevarna kot alkohol," je dejal ameriški predsednik Barack Obama. S tem je menda želel opozoriti na diskriminacijo različnih drog, ko gre za njihovo legalnost.
Gibanja, ki se zavzemajo za legalizacijo marihuane in so v zadnjem času dosegla več uspehov na tem področju, so bila nad izjavo večinoma navdušena. Tisti, ki marihuano že lahko legalno prodajajo, pravijo, da je odziv kupcev velik, zaslužek pa dober.
Alkohol na primer v Sloveniji predstavlja velik družbeni problem, ki pa zaradi razširjenosti pitja alkohola pogosto sploh ni zaznan kot težava, ker večina meni, da gre za "del vsakdana".
Od alkohola je sicer odvisnih okoli 170.000 Slovencev, po marihuani naj bi jih občasno ali redno posegalo 159.000.
Alkohol velja tudi za pogost vzrok nesreč na cestah. Tudi marihuana ima resne škodljive učinke na sposobnosti, ki so potrebne za upravljanje vozil. Vpliva na natančnost, koordinacijo, budnost in upravljanje. Uživalci marihuane imajo težave pri ocenjevanju razdalj, lahko imajo zapoznele reakcije na različne znake in zvoke, na katere morajo biti pozorni.
Obe substanci škodljivi vplivata na človekovo duševno stanje in zdravje. Alkohol povzroča depresijo, anksioznost, motnje v čustvovanju, nesocialno osebnost, alkoholne psihoze, delirij, ljubosumno blodnjavost, marihuana pa akutni strah in paranoidne misli.
Škodljive vplive marihuane in alkohola na organe si lahko ogledate v grafičnem prikazu.
KOMENTARJI (601)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.