MotoGP

Lorenzo v Austinu postavil nov dirkaški mejnik

Austin, 23. 04. 2013 15.14 |

Španski motociklistični šampion Jorge Lorenzo (Yamaha) je s tretjim mestom na preizkušnji za Veliko nagrado Amerik še stotič na uspešni športni poti stopil na zmagovalni oder. Za zmagovalcem Marcom Marquezom je zaostal za 3,3 sekunde.

"Zmaga je zmaga, tretje mesto je tretje mesto,“ je po osvojitvi 100 stopničk na uspešni športni poti dejal svetovni motociklistični prvak razreda motoGP Jorge Lorenzo (Yamaha) in dodal: "To je bila pomembna dirka zame, saj nikoli nisem verjel, da bi lahko dosegel kaj takšnega. Leta hitro minevajo, prve zmage se spominjam, kot bi bilo včeraj, bilo je v Braziliji leta 2003, torej pred desetimi leti, danes pa sem pri številki 100.

Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo FOTO: Reuters

Ob tem dodajmo, da je bilo tretje mesto na zadnji dirki najslabša uvrstitev španskega dirkača po Indianapolisu leta 2011, ko je ciljno črto prečkal četrti.